Messi mógł trafić do Serie A. Włoski klub prowadził rozmowy z Argentyńczykiem

Lionel Messi
PressFocus Na zdjęciu: Lionel Messi

Wiceprezes Interu, Javier Zanetti, ujawnił, że rozmawiał z Lionelem Messim, kiedy argentyńska gwiazda opuszczała Barcelonę, ale jak podkreślił, nerazzurri nie mogli konkurować pod względem finansowym z Paris Saint-Germain lub klubami Premier League.

  • Messi latem 2021 roku przeniósł się do PSG
  • Argentyńczyk mógł jednak wylądować w Interze
  • O rozmowach obu stron poinformował Zanetti

Zanetti rozmawiał z Messim o transferze do Interu Mediolan

Lionel Messi opuścił Barcelonę po wygaśnięciu kontraktu w 2021 roku, dołączając do giganta Ligue 1 Paris Saint-Germain na zasadzie darmowego transferu. Argentyńczyk podpisał wtedy dwuletni kontrakt, który wygasa po zakończeniu trwającej kampanii.

Jego rodak, Javier Zanetti, który pełni rolę wiceprezesa Interu Mediolan próbował tamtego lata namówić gwiazdę argentyńskiej piłki do transferu, ale nie był w stanie dorównać ofercie złożonej przez PSG.

– Byłem zaskoczony, kiedy okazało się, że Messi opuścił Barcelonę. Realnie rzecz biorąc, nie możemy konkurować z PSG czy drużynami z Premier League, ale ze względu na nasze relacje podjęliśmy rozmowy, gdy pojawiła się taka szansa – przyznał Zanetti w rozmowie z DAZN.

Sensacyjny transfer Zaniolo staje się faktem
Nicolo Zaniolo

Nicolo Zaniolo odchodzi z Romy, a jego nowym klubem będzie Galatasaray Stambuł. Skonfliktowany z Jose Mourinho 23-latek nie miał zbyt wielu opcji, ponieważ okienko transferowe w topowych ligach już się zamknęło. Nicolo Zaniolo zostanie nowym piłkarzem Galatasaray Lwy zapłacą za pomocnika około 20 milionów euro 23-latek dziś przejdzie testy medyczne w Stambule Roma sprzeda Zaniolo

Czytaj dalej…

Zanetti poruszył też temat przedłużenia kontraktu z Milanem Skriniarem. Temat, który przez ostatnie tygodnie wracał na czołówki włoskich gazet jak bumerang.

– Zaproponowaliśmy mu kontrakt w naszym zasięgu finansowym, ale dokonał innego wyboru. Teraz musimy zapewnić mu jak najlepsze warunki, aby dawał z siebie wszystko do końca sezonu – stwierdził Zanetti.

Zobacz również: Młody Anglik robi furorę we Francji. Zostawił w tyle Messiego, Mbappe i Neymara

Komentarze