Matthijs De Ligt
Matthijs De Ligt fot. Grzegorz Wajda

Media: De Ligt bardzo blisko Juve

Według holenderskich i włoskich mediów coraz bliższy finalizacji jest transfer Matthisja De Ligta z AFC Ajaxu do Juventusu FC. Zawodnik podobno podjął już decyzję, żeby kontynuować swoją karierę w klubie z Piemontu, z kolei przedstawiciel Bianconerich Pavel Nedved spotkał się w tej kwestii z agentem zawodnika.

Czytaj dalej…

Klub z Eredivisie oczekuje za swojego zawodnika 70 milionów euro, natomiast tylko i wyłącznie od De Ligta ma zależeć, do jakiego klubu się przeniesie. Swego czasu Holender odrzucił propozycję z FC Barcelony, natomiast aktualnie w grze o piłkarza są Juve i Paris Saint-Germain. Niemniej sam zawodnik skłania się ku przeprowadzce do Włoch.

Warto jednak zaznaczyć, że mistrz Francji nie zamierza łatwo odpuszczać, chcąc przedstawić Ajaxowi atrakcyjniejszą propozycję ws. De Ligta. W każdym razie turyńczycy mają plan, aby jak najszybciej zamknąć temat transakcji, co będzie miało na celu ucięcie jakichkolwiek spekulacji ws. transferu Holendra do PSG.

Warto zaznaczyć, że menedżer De Ligta w osobie Mino Raioli optuje też za tym, aby Paul Pogba trafił do Juventusu. Mało prawdopodobne wydaje się jednak, aby mistrz Włoch w przypadku wyłożenie dużych pieniędzy na transakcję z udziałem holenderskiego obrońcy był w stanie wyłożyć podobną, o ile nie większą sumę na transfer Francuza.

Przypomnijmy, że wcześniej zawodnikiem Juve został już Aaron Ramsey, z kolei bliski podpisania kontraktu z turyńską ekipą jest Adrien Rabiot. Warto odnotować, że wymienieni piłkarze trafili lub trafią do Juve na zasadzie wolnego transferu.


Komentarze