Martial szuka ucieczki z Old Trafford. Jedyną szansą wyjazd z Anglii

Anthony Martial
Pressfocus Na zdjęciu: Anthony Martial

Anthony Martial pragnie odejść z Manchesteru United. Francuz poinformował o swojej decyzji klub, ale żadna ekipa z Premier League nie jest zainteresowana pozyskaniem 26-latka. Jak przekazał Fabrizio Romano, jedyną szansą dla napastnika jest wyjazd z Anglii.

  • Anthony Martial gotowy na opuszczenie szeregów Man Utd
  • Zawodnik nie ma najlepszych relacji z Rangnickiem
  • Wygląda na to, że 25-latek wyjedzie z Anglii, ponieważ żadna ekipa Premier League nie wyraża ostatecznego zainteresowania wypożyczeniem

Martial pragnie regularnych występów, a nie siedzenia na ławce

Anthony Martial jest zawodnikiem Man Utd od niemal siedmiu lat. Odkąd trafił na Old Trafford w 2015 r. za 50 mln funtów, wystąpił łącznie w 269 meczach, w których zdobył 71 goli i 51 asyst. Nigdy nie został jednak pierwszym wyborem trenerów, dlatego musiał godzić się z rolą rezerwowego.

Kiedy latem 2021 r. do Czerwonych Diabłów trafił Cristiano Ronaldo, Francuz przewidywał, że jedyną opcją na łapanie minut będzie angaż w innym zespole. Co prawda, z początku dzielnie walczył o miejsce w składzie, ale zarówno za czasów Solskjaera jak i Rangnicka, wciąż najczęściej ogląda poczynania swoich kolegów z ławki.

Stąd na starcie zimowego okienka poprosił władze o zielone światło na transfer. Otrzymał zgodę na wypożyczenie, jednak Glazerowie odrzucili zaloty Sevilli, która najszybciej skontaktowała się w tej sprawie.

Natomiast kilka dni temu w angielskich mediach rozpętała się burza na temat słów trenera United. Rangnick wyznał, że Martial odmówił gry w sobotę (15 stycznia) przeciwko Aston Villa. 26-latek szybko zdementował wypowiedź Niemca, uznając to za kłamstwo.

Tymczasem według Fabrizio Romano, Newcastle i Tottenham wycofały się z prób zakontraktowania Francuza. Manchester United oczekuje od nowego klub Martiala opłacenia w pełni jego wynagrodzenia i przelewu na konto Czerwonych Diabłów za półroczne wypożyczenie.

W grze pozostały już tylko FC Barcelona, Juventus oraz Sevilla. Jezeli chodzi o drużynę z Andaluzji, nie ma pewności czy jeszcze raz działacze będą podejmowali kontakt, bo za pierwszym razem szefowie wicemistrzów Anglii nadzwyczajnej wyśmiali ich ofertę.

Z drugiej strony nie ma pewności, żeby Blaugrana była w stanie opłacić tygodniówkę piłkarza, która według danych The Sun, spokojnie przekracza 100 tyś. funtów. Z kolei Juventus potrzebuje wzmocnień linii ataku, więc włoski kierunek wydaje się najrozsądniejszą opcją dla Martiala.

Czytaj więcej: Eriksen otrzymał ofertę od angielskiego beniaminka

Komentarze