Claudio Marchisio
Claudio Marchisio fot. Grzegorz Wajda

Marchisio: Odrzuciłem dwie oferty z Milanu

Claudio Marchisio w jednym ze swoich ostatnich wywiadów ujawnił, że dwukrotnie w trakcie swojej kariery odrzucił oferty z AC Milanu. Były piłkarz Juventusu FC przekonywał, że nigdy nie myślał o tym, aby we Włoszech grać w innym klubie niż Juve.

Czytaj dalej…

Marchisio zaliczył prawie 400 spotkań w ekipie z Piemontu, zanim na zasadzie wolnego transferu trafił do Zenitu Sankt Petersburg. Doświadczony włoski pomocnik udzielił ostatnio długiego wywiadu La Gazzetta dello Sport.

– Nie ukrywam, że chciałem zostać w Juventusie. Klub podjął jednak inną decyzję, decydując się na rozwiązanie kontraktu. Co prawda miałem oferty z innych włoskich klubów, ale kiedyś obiecałem sobie, że nigdy nie zamienię Juve na inny włoski klub – mówił Marchisio w rozmowie z La Gazzetta dello Sport.

– Dałem dużo Juventusowi, ale sam też wiele zawdzięczam klubowi. W piłce nożnej tak jak w pracy, czy kwestiach uczuciowych są różne zakończenia pewnych historii. Niczego jednak nie żałuję. W ogóle uważam się za szczęściarza. Co prawda mam na swoim koncie dwa przegrane finału Ligi Mistrzów i jeden przegrany finał mistrzostw Europy, ale z drugiej mam też siedem mistrzowskich tytułów we Włoszech – zaznaczył zawodnik.

– W trakcie swojej kariery miałem wiele propozycji z innych włoskich klubów, jak i klubów zagranicznych. Między innymi dwa razy odrzuciłem oferty Milanu. Poza Juve był to ten włoski klub, który zawsze był przeze mnie ceniony, ale nigdy nie byłbym w stanie reprezentować barwy innej drużyny we Włoszech niż Juventus – skwitował.


Komentarze