FC Barcelona poznała cenę za Cancelo. Mistrz Hiszpanii zdoła skorzystać z okazji?

FC Barcelona zamierza latem sprowadzić prawego obrońcę. Faworytem dyrektorów klubu do wypełnienia tej roli jest Joao Cancelo. Manchester City jest gotowy oddać Portugalczyka za 40 milionów euro.

Joao Cancelo
PressFocus Na zdjęciu: Joao Cancelo
  • FC Barcelona chce latem sprawdzić klasowego prawego obrońcę
  • Faworytem klubu w tej kwestii jest Joao Cancelo
  • Blaugrana zamierzała tylko wypożyczyć Portugalczyka, ale Manchester City jest skłonny go sprzedać. Wymaga 40 milionów euro

Cancelo dostępny za okazyjną cenę

FC Barcelona musi latem dokonać co najmniej kilku wzmocnień. Odejście Sergio Busquetsa oraz Jordiego Alby zwalnia znaczną kwotę z budżetu płac, ale oznacza konieczność sprowadzenia graczy w ich miejsce. Xavi Hernandez wyraził się jasno. Kupno następcy Busquetsa powinno być priorytetem Blaugrany. Oczekuje się, że klub będzie gotowy przeznaczyć na to nawet 60 milionów euro. Inną pozycją, którą trzeba wzmocnić, jest prawa obrona. Jules Kounde nie zamierza spędzać kolejnego sezonu na prawej stronie defensywy, a jedyną alternatywą dla Francuza jest Sergi Roberto.

Duma Katalonii szuka budżetowego rozwiązania tego problemu. Do niedawna planowała wypożyczyć Joao Cancelo. Portugalczyk ma już zamknięte drzwi w Manchesterze City, a Bayern Monachium nie zamierza go wykupywać. Mistrzowie Hiszpanii zamierzali sprowadzić 28-latka na zaledwie jeden sezon. Kataloński Sport donosi jednak, że Obywatele są skłonni sprzedać podopiecznego. Mało tego, wymagają zaledwie 40 milionów euro. W normalnych okolicznościach Blaugrana z pewnością wykorzystałaby tę okazję, ale obecnie nawet taka kwota jest z jej perspektywy znaczna. Tym bardziej, że jednocześnie istnieje konieczność kupna defensywnego pomocnika. Z pewnością w klubie przedyskutują jednak tę opcję i poszukają zadowalających rozwiązań.

Cancelo rozegrał w tym sezonie 46 spotkań dla Manchesteru City i Bayernu. Zanotował w nich trzy bramki i 11 asyst.

Zobacz też: Nienasycony Bruno Fernandes. “Stać nas było na więcej”.

FC Barcelona
Mallorca
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 28 maja 2023 18:59.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze