Gwiazda Man City “nie na sprzedaż” pomimo doniesień o transferze

Bernardo Silva
PressFocus Na zdjęciu: Bernardo Silva

Manchester City nie zamierza sprzedawać Bernardo Silvy, choć w ostatnim czasie pojawiły się doniesienia o rozmowach Portugalczyka z Barceloną.

  • Bernardo Silva ma za sobą świetny sezon. Trafił do drużyny roku Premier League
  • Portugalczyka bardzo chciałaby Barcelona w przypadku odejścia Frenkiego de Jonga
  • Obywatele nie zamierzają jednak sprzedawać pomocnika

Bernardo Silva nie odejdzie z Manchesteru

FC Barcelona cierpi na poważne problemy finansowe, ale mimo tego okienko transferowe w jej wykonaniu jest jak dotąd imponujące. Xavi Hernandez chce drużyny zdolnej do rywalizowania o wszystkie trofea.

Jednym z celów Dumy Katalonii jest Bernardo Silva. Portugalczyk to dla trenera Blaugrany archetyp idealnego pomocnika. Do rozmów na temat jego przenosin mogłoby jednak dojść dopiero po sfinalizowaniu sprzedaży Frenkiego de Jonga. Sytuacja Holendra pozostaje jednak otwarta; sam piłkarz chce zostać na Camp Nou, zaś klub naciska na odejście.

Dziennikarze donosili, że Manchester City oczekuje za 27-latka około 70 milionów euro. Angielski The Mirror studzi jednak zapał kibiców Barcelony. Według dziennika mistrzowie Premier League nie zamierzają oddawać kolejnej gwiazdy. W tym okienku już pozbyli się Gabriela Jesusa oraz Raheema Sterlinga. Ostatnio przerwali rozmowy z Chelsea na temat transferu Nathana Ake i podobnie może okazać się w przypadku Silvy. Sam Pep Guardiola przyznawał wielokrotnie, że nie chce w składzie piłkarzy chcących odejść. Portugalczyk jest jednak dla niego bardzo istotny i ma za sobą fantastyczny sezon. Trafił nawet do drużyny roku angielskiej ekstraklasy.

Bernardo Silva rozegrał w minionej kampanii 50 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich 13 bramek i siedem asyst.

Czytaj więcej: Tłok w ataku skłania napastnika do opuszczenia Barcelony.

Komentarze