Benfica Lizbona - Chelsea FC
Benfica Lizbona - Chelsea FC fot. Rafał Rusek

Man City wydłużył kolejkę chętnych ws. Joao Felixa

ESPN podał na swoich łamach, że Manchester City dołączył do Manchesteru United i Realu Madryt w kontekście zainteresowania Joao Felixem z Benfiki Lizbona. 19-latek postrzegany jest w Portugalii jako następca Cristiano Ronaldo w niedalekiej przyszłości.

Czytaj dalej…

Felix w trakcie trwającej kampanii przyczynił się do zanotowania 12 bramek i sześciu asyst we wszystkich rozgrywkach, dzięki czemu otrzymał powołanie do drużyny narodowej swojego kraju na batalie z Ukrainą i Serbią.

Warto zaznaczyć, że przedstawiciele mistrzów Anglii śledzili występ zawodnika w trakcie potyczki Benfiki z Dinamo Zagrzeb w ramach Ligi Europy, będąc pod wrażeniem postawy piłkarza, który pojawił się na boisku w 79. minucie. Dodajmy, że zawodnicy Orłów wygrali po dogrywce 3:0.

Cały czas zatem wydłuża się kolejka chętnych na pozyskanie utalentowanego Portugalczyka, którego mają już na swoim celowniku takie kluby jak: Atletico Madryt, FC Barcelona, AS Milan, Juventus FC, Borussia Dortmund, czy West Ham United. Warto zaznaczyć, że klauzula odstępnego za Joao Felixa wpisana w jego umowie ma wynieść 120 milionów euro.

Sam zawodnik ostatnio odniósł się do swojej przyszłości, przekonując w rozmowie z hiszpańską Marką, że obecnie koncentruje się na występach w ekipie z Lizbony. Joao Felix nie ukrywa jednak, że chciałby w pewnym momencie swojej kariery trafić do jednego z czołowych klubów ze Starego Kontynentu.

– Teraz myślę tylko o Benfice. Zbliżamy się do końca sezonu, a naszym celem jest wywalczenie mistrzostwa kraju. Nie mogę zatem skupiać się na tym, co dzieje się wokół mnie – rzekł zawodnik.

– Moim marzeniem zawsze była gra w wielkich klubach, ale jak powiedziałem wcześniej, jestem obecnie zawodnikiem Benfiki, z czego jestem bardzo szczęśliwy – dodał piłkarz.


Komentarze