Man City reaguje na niepowodzenie. Chce dużego wzmocnienia

Renan Lodi (z lewej)
Pressfocus Na zdjęciu: Renan Lodi (z lewej)

Pep Guardiola uważa, że potrzebuje nowego lewego obrońcy. Manchester City przygotował już listę kandydatów, na której jest Renan Lodi.

  • Marc Cucurella miał wzmocnić Manchester City
  • Mistrz Anglii nie sprowadził jednak hiszpańskiego lewego defensora
  • Zamiast niego do drużyny Pepa Guardioli trafić może Renan Lodi

Obrońca Atletico jedną z opcji dla mistrza Anglii

Manchester City do obrony mistrzostwa Anglii potrzebuje jakościowej i szerokiej kadry. Głębia składu w drużynie Pepa Guardioli jest nieco mniej imponująca, niż jeszcze kilka sezonów temu, ale Obywatele nie zakończyli kompletowania kadry. Szkoleniowiec Manchesteru City uważa, że potrzebny mu jest lewy obrońca, gdyż aktualnie na tej pozycji nie ma żadnego nominalnego zawodnika. Rozwiązaniem tej sytuacji byłby reprezentujący Atletico Madryt Renan Lodi.

Brazylijczyk z hiszpańskim klubem związany jest od trzech lat, gdy Atletico kupiło go z ligi brazylijskiej za prawie 22 miliony euro. Była to dobra inwestycja. 24-latek gwarantuje jakość na lewej defensywie. Dotychczas rozegrał 116 meczów, w których strzelił sześć goli i zaliczył dziewięć asyst. Niewykluczone, że Lodi nie poprawi swojego dorobku w Atletico. Na pozyskaniu Brazylijczyka zależy Pepowi Guardioli.

Opiekun Manchesteru City ceni 24-latka, któremu zostały w Madrycie trzy lata kontraktu. Klauzula jego wykupu wynosi 120 milionów euro, ale jego transfer kosztowałby nawet dwa razy mniej. Alternatywą na wypadek braku transferu Lodiego jest Raphael Guerreiro (Borussia Dortmund), czy Borna Sosa (VFB Stuttgart). Wcześniej Manchester City chciał, aby do klubu trafił Marc Cucurella, który finalnie przeszedł z Brighton do Chelsea.

Czytaj także: Fantasy Premier League: Haaland, nie Kane, to wiemy już teraz

Komentarze