Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

Man City odkupi Angelino z PSV

Manchester City jest zdecydowany na odkupienie od PSV Eindhoven Angelino. Hiszpan spędził w holenderskim klubie ostatni sezon.

Czytaj dalej…

Angelino do PSV trafił przed rokiem za 5,5 miliona euro z Manchesteru City, który w umowie transferowej zapewnił sobie możliwość odkupienia zawodnika za 12 milionów euro. Jak informuje La Voz de Galicia, przedstawiciele mistrzów Anglii chcą skorzystać teraz tej możliwości.

W ostatnim czasie Angelino był obserwowany przez wysłanników takich klubów jak Napoli, Borussia Dortmund, Ajax Amsterdam, Barcelona czy Paris Saint-Germain. Ostatni z tych klubów miał nawet przedstawić opiewającą na 25 milionów euro ofertę, ale w obliczu opcji posiadanej przez Manchester City, nie mogła zostać ona zaakceptowana bez zgody angielskiego klubu.

Angelino do Manchesteru City trafił w 2013 roku z młodzieżowych drużyn Deportivo La Coruna. W ostatnich latach był wypożyczanych do takich zespołów jak New York City, Girona, Real Mallorca i NAC Breda.

Ostatni sezon spędził w PSV, w barwach którego rozegrał 34 spotkania w Eredivisie, zdobywając jednego gola i notując aż dziesięć asyst.

Komentarze