Gwiazdorska wymiana na linii Barcelona – Man City?

Raheem Sterling
PressFocus Na zdjęciu: Raheem Sterling

Barcelona nie kryje zainteresowania Raheemem Sterlingiem. Sam Pep Guardiola ma nie robić Anglikowi problemu z odejściem z Manchesteru City, ale by doszło do wymiany z Dumą Katalonii, w drugą stronę powędrować ma Frenkie de Jong.

Czytaj dalej…

  • Barcelona chce zimą spróbować sprowadzić Raheema Sterlinga
  • Anglik nie znajduje się w planach Pepa Guardioli, który ma nie utrudniać Anglikowi odejścia
  • Jednocześnie Manchester City marzy o Frenkiem de Jongu i chciałby doprowadzić do wymiany z dopłatą 20 milionów euro

Wymiana na linii Manchester City – Barcelona realna

Niemal od początku sezonu słyszy się o zainteresowaniu Barcelony Raheemem Sterlingiem. Duma Katalonii poszukuje błyskotliwego skrzydłowego, mogącego zapewnić drużynie tak potrzebne gole. Jednocześnie, choć klasa Anglika jest niepodważalna, wypadł on z łask Pepa Guardioli. Już w zeszłym sezonie grał niewiele, a w obecnym jego sytuacja się nie polepszyła. Póki co uzbierał zaledwie 700 rozegranych minut, z czego 180 w mało prestiżowym Pucharze Ligi. Sam Guardiola ma nie robić 26-latkowi problemu z odejściem, zwłaszcza, że kontrakt Sterlinga wygasa w 2023 roku. Kataloński trener wypowiedział się nawet na temat zainteresowania Barcelony.

Nic o tym nie wiem, ale jeżeli Barcelona jest zainteresowana naszym zawodnikiem, z pewnością może go mieć. Klub nadal jest atrakcyjny, nawet bardziej niż atrakcyjny – powiedział wychowanek Dumy Katalonii.

Jednocześnie włodarze Manchesteru City chcą wykorzystać tę sytuację. Odejście Sterlinga nie byłoby zbyt odczuwalne dla składu, za to Obywatele ostrzą sobie zęby na Frenkiego de Jonga. Holender kilka miesięcy temu podpisał umowę wiążącą go z Camp Nou do 2026 roku, ale od jakiegoś czasu wydaje się nieobecny. Jego forma w obecnym sezonie jest bardzo rozczarowująca, a sam zawodnik mową ciała nie pokazuje pełnego zaangażowania.

Według Football Espana, Manchester City jest gotowy na wymianę. Do Barcelony trafiłby Sterling i 20 milionów euro, a w przeciwną stronę powędrowałby de Jong.

Anglik mimo rzadkich szans na grę zanotował już w obecnym sezonie dwie bramki i tyle samo asyst. De Jong jest podstawowym graczem swej drużyny, ale w 13 spotkaniach zaliczył zaledwie dwa ostatnie podania.

Zobacz również: Xavi ostrzegł Juventus i Man Utd ws. Dembele.

Komentarze