Xavi ostrzegł Juventus i Man Utd ws. Dembele

Ousmane Dembele
fot. PressFocus Na zdjęciu: Ousmane Dembele

Ousmane Dembele to zawodnik, który ma kontrakt ważny z FC Barceloną do końca czerwca przyszłego roku. Przyszłość Francuza w ekipie z Camp Nou jest wciąż niepewna. Tymczasem szkoleniowiec Blaugrany Xavi Hernandez przekonuje, że przedłużenie umowy z byłym zawodnikiem Borussii Dortmund jest priorytetem dla giganta La Liga.

Czytaj dalej…

  • FC Barcelona wciąż nie doszła do porozumienia z Ousmane Dembele w sprawie nowego kontraktu
  • Francuz ma umowę ważną z klubem z Camp Nou do końca czerwca 2022 roku
  • Xavi przekonywał, że priorytetem dla Barcy jest parafowanie nowej umowy z 24-latkiem

Xavi chce zatrzymać Dembele w Barcelonie na dłużej

Ousmane Dembele wciąż nie osiągnął porozumienia z Katalończyka. W mediach pojawiły się informacje, że Francuz niechętnie podchodzi do idei parafowania nowego kontraktu z klubem z Camp Nou. Nie brakuje natomiast spekulacji dotyczących ewentualnej przeprowadzki piłkarza do Man Utd latem przyszłego roku.

Łączony z pozyskaniem Dembele jest również Juventus. Szkoleniowiec Blaugrany przekonuje natomiast, że będzie zabiegał o przedłużenie umowy z Francuzem.

– Dla mnie Dembele może być najlepszy na świecie na swojej pozycji, pracując – mówił Xavi cytowany przez hiszpańską Markę.

– Nie mam wątpliwości, że może coś zmienić w Barcelonie i zostać światową gwiazdą. Musimy mu pomóc. W związku z tym przedłużenie umowy z Dembele jest priorytetem – kontynuował Hiszpan.

Francuski zawodnik trafił do Barcy w 2017 roku, kosztując wówczas 135 milionów euro. Jak na razie zanotował 119 występów, licząc wszystkie rozgrywki. Zdobył w nich 30 bramek, zaliczają też 21 asyst.

W zeszłym tygodniu Dembele zadebiutował w tym sezonie, mierząc się z Dynamem Kijów. Niemniej spędził na boisku zaledwie 25 minut, doznając nowej kontuzji, która uniemożliwi mu grę w najbliższym czasie.

Czytaj więcej: Barcelona zaczyna nowy rozdział. Xavi zaprezentowany na Camp Nou

Komentarze