Maguire zostanie w Premier League? Pojawiają się chętni

Harry Maguire latem najprawdopodobniej opuści Old Trafford. Manchester United poszukuje funduszy na wzmocnienia, a jedną z opcji jest sprzedaż angielskiego obrońcy. Cieszy się on natomiast zainteresowaniem ze strony Newcastle United.

Harry Maguire
fot. PressFocus Na zdjęciu: Harry Maguire
  • Harry Maguire jest na wylocie z Manchesteru United
  • Do rozstania powinno dojść już w trakcie letniego okienka transferowego
  • Faworytem do pozyskania reprezentanta Anglii jest w tej chwili Newcastle United

Miękkie lądowanie reprezentanta Anglii?

Harry Maguire i Manchester United to związek, który zmierza do nieuniknionego zakończenia. Anglik przez lata był jednym z najczęściej krytykowanych zawodników przez kibiców Czerwonych Diabłów, a w obecnym sezonie Erik ten Hag wyraźnie go odstawił. Były obrońca Leicester City gra niewiele, co jest jedną z przyczyn zbliżającego się rozstania.

Drugą, w zasadzie najważniejszą, są poszukiwania funduszy przez klub z Old Trafford. Manchester United zamierza przeprowadzić latem poważne wzmocnienia, lecz póki co nie ma na nie wystarczająco pieniędzy. Jedną z opcji jest sprzedaż właśnie reprezentanta Anglii.

Władze Czerwonych Diabłów mają świadomość, że nie odzyskają pełnej kwoty, którą zainwestowali w 2019 roku. Wówczas zapłacono za niego aż 87 milionów euro.

Najprawdopodobniej Maguire zaliczy miękkie lądowanie i pozostanie w Premier League. Faworytem do pozyskania go jest Newcastle United, które walczy o udział w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Znajduje się on również na liście życzeń West Hamu, choć to Sroki są zdecydowanie bliższe transferu.

Zobacz również:

Ten Hag: wyciągnęliśmy sporo lekcji, co nam pomoże
Erik ten Hag

Manchester United nie może powtórzyć błędów Spotkanie z Liverpoolem na Anfield było dla Manchesteru United potężną kompromitacją. Czerwone Diabły dotychczas sprawiały wrażenie ułożonej drużyny, która prezentuje się coraz lepiej. The Reds wbili rywalom na własnym terenie natomiast aż siedem bramek. Nie milkną echa blamażu ekipy z Old Trafford. Przed czwartkowym meczem Ligi Europy głos zabrał

Czytaj dalej…

Komentarze