Lukaku wróci do swej ziemi obiecanej – przynajmniej na rok

Romelu Lukaku
PressFocus Na zdjęciu: Romelu Lukaku

Jak donoszą angielskie i włoskie media, poniedziałkowe rozmowy pomiędzy reprezentantami Chelsea oraz Interu Mediolan zaprocentowały. Niebawem Romelu Lukaku powinien zostać wypożyczony do drużyny Nerazzurrich. Włosi zapłacą za tę transakcję około osiem milionów euro. O bliskiej finalizacji transakcji doniósł też Fabrizio Romano, znany ze swej skuteczności.

  • Romelu Lukaku już w grudniu rozpoczął swój flirt z Interem Mediolan. Wszystko wskazuje na to, że Belg dopnie swego
  • W poniedziałek Chelsea i Inter przez trzy godziny negocjowały wypożyczenie napastnika
  • Porozumienie jest ponoć o krok. The Blues otrzymają osiem milionów za rok usług swojego niewypału transferowego. Nerazzurri nie mają ani opcji, ani obowiązku wykupu gracza

Lukaku o krok od powrotu do “domu”

Jedna z najdziwniejszych sag transferowych tego lata zdaje się zbliżać ku końcowi. Już w grudniu Romelu Lukaku rozpoczął swoiste negocjacje z Interem Mediolan. Zaledwie kilka miesięcy po transferze do Chelsea twierdził, że jest nieszczęśliwy i marzy o powrocie do Włoch. Belg stracił miejsce w wyjściowym składzie u Thomasa Tuchela, a gdy już dostawał swoje szanse, prezentował kiepską dyspozycję.

Nowy właściciel The Blues stwierdził, że z niewolnika nie ma pracownika. Reprezentanci londyńskiego klubu w poniedziałek przez trzy godziny rozmawiali ze swoimi odpowiednikami z Interu Mediolan. Nerazzurrich nie stać, by ponownie wykupić gracza, który rok temu dał na sobie zarobić 113 miliony euro. W grę wchodzi jedynie wypożyczenie. Dwie strony zdołały w trakcie wspomnianych godzin dojść do porozumienia. 29-latek trafi na rok do Interu, a Chelsea otrzyma w zamian osiem milionów euro. Fabrizio Romano potwierdził, iż Nerazzurri nie zapewnili sobie opcji wykupienia snajpera po zakończeniu wypożyczenia.

The Blues już szukają zastępstwa w ofensywie. Priorytetem dla Tuchela jest Raheem Sterling. Manchester City nie wypuści Anglika za mniej niż 60 milionów euro – tym bardziej do bezpośredniego rywala.

Lukaku w minionym sezonie rozegrał 44 spotkania. Strzelił w nich zaledwie 15 goli.

Czytaj więcej: Conte rozczarowany. Nici z wymarzonego transferu.

Komentarze