Leo Messi zadecydował o swojej przyszłości!

Leo Messi
Leo Messi Pressfocus

Leo Messi podjął decyzję o swojej przyszłości. Argentyńczyk pozostanie w Barcelonie. Takie informacje przekazał Achraf Ben Ayad z BeIN Sport.

Messi na dłużej w Barcelonie

Kampania 2019/2020 to pasmo niepowodzeń w wykonaniu Barcelony. Duma Katalonii zakończyła sezon bez żadnego trofeum. Ponadto Blaugrana została upokorzona przez Bayern Monachium w ćwierćfinale Ligi Mistrzów (2:8). Klubem sterował zaś fatalnie sprawujący się były już prezydent Josep Maria Bartomeu. Nic dziwnego, że Leo Messi nie wytrzymał. Argentyńczyk skorzystał z burofaxu i poinformował Barcelonę, że chce zerwać umowę i opuścić Camp Nou. 33-latek nie chciał jednak iść na wojnę ze swoim pracodawcą i pozostał w zespole.

W obecnym sezonie wynik sportowy jest delikatnie lepszy. Barcelona sięgnęła bowiem po Puchar Hiszpanii. Nie ma jednak szans na zdobycie mistrzostwa Hiszpanii. W Lidze Mistrzów zakończyła udział na etapie 1/8 finału. Lepsze w dwumeczu okazało się Paris Saint-Germain. Wobec tego plotki o odejściu Messiego z Barcelony nasilały się. Zainteresowanie jego zatrudnieniem wyrażał Manchester City oraz wspomniany klub z Paryża. Ekipy te muszą jednak obejść się smakiem.

Achraf Ben Ayad z BeIN Sport przekazał dobre informacje dla fanów Barcelony. 33-latek zdecydował się na kontynowanie kariery w dotychczasowych barwach klubowych. Z pewnością na jego decyzję wpłynął wybór Joana Laporty na stanowisko prezydenta Dumy Katalonii. Niewiadomą pozostają jeszcze szczegóły i warunki nowego kontraktu dla Messiego. Aktualna umowa wygasa z końcem czerwca tego roku.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 22. maja 2021 17:58.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze