Leeds zainteresowane pozyskaniem Traore

Adama Traore
fot. PressFocus Na zdjęciu: Adama Traore

Adama Traore może według najnowszych wieści Football Insider wkrótce rozstać się ponownie z Wolverhampton Wanderers. Hiszpański skrzydłowy znalazł się na celowniku Leeds United.

  • Football Insider podaje, że Adama Traore może wkrótce zmienić klub wewnątrz Premier League
  • Hiszpan znalazł się na celowniku Leeds United
  • Klub z Molineux Stadium oczekuje za 26-latka ponad 20 milionów euro

Traore moze zamienić Wolverhampton na Leeds

Adama Traore w styczniu tego roku trafił na wypożyczenie do FC Barcelony. Klub z Camp Nou miał duże nadzieje związane z grą 26-latka. Ostatecznie piłkarz w ekipie z La Liga wystąpił łącznie w 11 spotkaniach, notując w nich dwie asysty. Barcelona miała też możliwość wykupienia piłkarza za 30 milionów euro, ale z niej nie skorzysta.

Tymczasem Football Insider podaje, że Traore po powrocie z wypożyczenia do Barcy może wkrótce znów zmienić klub. Tym razem Hiszpan może zamienić Wolves na Leeds United. Klub z Molineux Stadium oczekuje za piłkarza ponad 20 milionów euro.

Obecna umowa Traore z Wolverhampton obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. 26-letni zawodnik trafił do angielskiej ekipy z M’brough w 2018 roku za 20 milionów euro. Jak dotąd w szeregach Wilków piłkarz wystąpił w 154 spotkaniach, notując w nich 11 trafień i 18 asyst.

Traore ma na swoim koncie łącznie 160 meczów w Premier League, w których zdobył osiem bramek. Ośmiokrotny reprezentant Hiszpanii zaliczył też 16 asyst w tych rozgrywkach.

Czytaj więcej: Arsenal ma złożyć wkrótce ofertę za króla Leeds

Komentarze