Lech złożył TOP ofertę w sprawie reprezentanta Polski

Michał Helik
fot. PressFocus Na zdjęciu: Michał Helik

Michał Helik jest jednym z tych zawodników, który ma jeszcze tego lata wzmocnić poznańskiego Lecha. W sprawie obrońcy reprezentacji Polski do trenera Kolejorza zwrócił się dziennikarz Sebastian Staszewski. Opiekun mistrza PKO Ekstraklasy w zdecydowanym tonie stwierdził, że czeka na polskiego defensora.

  • Według dziennikarza Sebastiana Staszewskiego bardzo blisko transferu Lecha Poznań jest Michał Helik
  • Suma transakcji z udziałem reprezentanta Polski ma wynieść 1,5 miliona euro plus bonusy
  • W szeregach Kolejorza wychowanek Ruchu Chorzów ma zbyc alternatywą dla kontuzjowanego Bartosza Salamona

Helik blisko powrotu do Polski?

Michał Helik aktualnie jest zawodnikiem FC Barnsley, z którym ma umowę ważną do końca czerwca. Wygląda jednak na to, że zawodnik wkrótce może zmienić barwy klubowe, a trwające obecnie negocjacje mogą niebawem zwiastować ciekawy ruch.

Urodzony w Chorzowie defensor łączony jest z powrotem do Ekstraklasy. Helik miałby według medialnych doniesień zakotwiczyć w Lechu Poznań. Doniesienia dziennikarzy potwierdził w rozmowie z Sebastianem Staszewskim z Interia.pl, że temat jest aktualny.

– Szukamy stopera. I czekamy na Helika, od trzech tygodni. Nie jest łatwo, bo ciągle go z nami nie ma, ale musimy to zaakceptować i korzystać z tych piłkarzy, których mamy – powiedział John van den Brom.

Siedmiokrotny reprezentant Polski ma na swoim koncie 134 mecze w Ekstraklasie. Strzelił w nich 10 goli, a także zanotował pięć asyst. Tymczasem w Championship zawodnik wystąpił w 81 spotkaniach. Największym sukcesem w karierze Helika jest jak na razie Puchar Polski wygrany z Cracovią w sezonie 2019/2020.

Czytaj więcej: Van den Brom jednoznacznie określił szanse Lecha w meczu z Vikingur. “Jesteśmy faworytem”

Komentarze