Milan celuje w transfer wychowanka Chelsea

Konkurencja w kadrze Chelsea po wielu transferach zrobiła się bardzo duża, a niektórzy zawodnicy mają problem z regularnymi występami. Dotyczy on m.in. Rubena Loftusa-Cheeka, który może latem przenieść się do Milanu.

Ruben Loftus-Cheek
Pressfocus Na zdjęciu: Ruben Loftus-Cheek
  • Ruben Loftus-Cheek nie ma pewnego miejsca w wyjściowym składzie Chelsea
  • Pomocnik latem może zostać sprzedany
  • Zainteresowanie nim wykazują Milan i Newcastle

Milan i Newcastle latem powalczą o pomocnika Chelsea

Kontuzje nie ułatwiły w tym sezonie Rubenowi Loftus-Cheekowi walki o miejsce w podstawowym składzie Chelsea. Kadra jest obecnie wyjątkowo szeroka, a Graham Potter stara się często rotować składem. Z tego powodu Anglik nie ma pewnego miejsca w podstawowej jedenastce. Mimo to klub jest zadowolony z jego występów. 

Latem The Blues szykują się do sprzedaży wielu zawodników zbędnych. 27-latek jest ceniony przez sztab szkoleniowy, jednak w przypadku otrzymania atrakcyjnej oferty klub rozważy jego sprzedaż. A takową, zadaniem dziennikarzy Calciomercato szykuje AC Milan.

Rossoneri od dłuższego czasu uważnie monitorują sytuacją Anglika i byliby gotowi latem złożyć za niego oficjalną ofertę. Milan jest przekonany, że kwota w granicach 25 milionów euro przekonałaby Chelsea do sprzedaży pomocnika. Tyle też wynosi aktualna wartość rynkowa Rubena Loftus-Cheeka. 

– Milan jeszcze nie kontaktował się z przedstawicielami zawodnika, choć ma takie plany. Wiele klubów śledzi występy zawodnika i wysoko ceni jego umiejętności, ale na razie nie pojawiły się konkretne oferty – stwierdził Fabrizio Romano. 

Zawodnikiem według wielu angielskich źródeł poważnie zainteresowane jest również Newcastle.

Sprawdź: Felix komentuje wypożyczenie do Chelsea. “Tego potrzebowałem”

Komentarze