Man City nie sprzeda defensora do ligowego rywala

Wiele wskazuje na to, że Aymeric Laporte latem rozstanie się z Manchesterem City i trafi do innego klubu. Środkowy obrońca nie dostanie jednak zgody na odejście do któregoś z zespołów Premier League, bo The Citizens nie chcą wzmacniać ligowego rywala.

Aymeric Laporte
PressFocus Na zdjęciu: Aymeric Laporte
  • Najnowszym klubem, który chce pozyskać Laporte’a, jest Tottenham
  • Manchester City nie ma jednak zamiaru wzmacniać ligowego rywala
  • Reprezentant Hiszpanii może jednak wyjechać poza Wyspy Brytyjskie

Man City nie wzmocni ligowego rywala, Laporte odejdzie za granicę?

Aymeric Laporte w obecnym sezonie nie pełni aż tak ważnej roli w zespole prowadzonym przez Pepa Guardiolę jak jeszcze kilka miesięcy temu. Istnieje duża szansa, że środkowy obrońca latem zmieni otoczenie, choć The Citizens stawiają swojemu piłkarzowi warunek.

Klub z Etihad Stadium nie ma zamiaru bowiem sprzedawać stopera do ligowego rywala, chociaż zainteresowanie defensorem wykazują takie ekipy jak Tottenham Hotspur, Manchester United, Liverpool czy Chelsea. To oznacza, że 28-latek może opuścić Premier League.

Urodzony we Francji reprezentant Hiszpanii może liczyć na oferty od również zagranicznych drużyn. Byłemu piłkarzowi Athletiku Bilbao mają przyglądać się m.in. Juventus, AS Roma, FC Barcelona czy Real Madryt. Duma Katalonii zmaga się z problemami finansowymi i ciężko jej będzie spełnić oczekiwania finansowe Manchesteru City i samego zawodnika.

Komentarze