Laporte na liście życzeń włoskiego giganta

Według Matteo Moretto z seriwsu Revelvo Juventus jest zainteresowany pozyskaniem Aymerica Laporte'a, który prawdopodobnie po sezonie odejdzie z Manchesteru City.

Aymeric Laporte
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Aymeric Laporte
  • Laporte po sezonie odejdzie z Manchesteru City
  • Hiszpan stracił miejsce w składzie Obywateli
  • Obrońcą zainteresowany jest Juventus

Juventus szuka wzmocnień defensywy

Aymeric Laporte jeszcze kilka miesięcy temu był uważany za ważnego zawodnika Manchesteru City. W obecnym sezonie Hiszpan stracił jednak miejsce w składzie i nie może liczyć na regularne występy, dlatego w ostatnim czasie wiele spekuluje się na temat jego przyszłości, który prawdopodobnie nie będzie związana z The Citizens.

Według Matteo Moretto z serwisu Revelvo do walki o Laporte’a ma się włączyć Juventus podczas najbliższego okienka transferowego. Stara Dama będzie musiała pokonać konkurencję w postaci FC Barcelony.

Bianconeri latem z pewnością będą szukać wzmocnień defensywy. Obecne rozgrywki pokazują, że rola Alexa Sandro czy Leaonardo Bonucciego w zespole Massimiliano Allegriego jest coraz mniejsza. Ponadto tacy piłkarze, jak Gatti czy Rugani nie prezentują odpowiedniego poziomu, który pozwalałby Juventusowi być konkurencyjnym na arenie międzynarodowej.

Kontrakt Laporte z Manchesterem City obowiązuje do czerwca 2025 roku. Mówi się jednak, że Hiszpan będzie do wzięcia latem za około 40 milionów euro.

Zobacz również: Absencja gwiazdy Barcy się wydłuża. Występ w Klasyku pod znakiem zapytania

Komentarze