Laporta zdradził plany transferowe FC Barcelony

FC Barcelona powoli wraca do walki o najwyższe cele. W tym sezonie Duma Katalonii może zdobyć mistrzostwo Hiszpanii, choć postawa w europejskich pucharach pozostawia wiele do życzenia. Joan Laporta wypowiedział się na temat letnich planów transferowych.

Joan Laporta
fot. PressFocus Na zdjęciu: Joan Laporta
  • FC Barcelona przygotowuje się do letniego okienka transferowego
  • Joan Laporta wskazał pozycje, które potrzebują wzmocnień
  • Niewykluczone, że FC Barcelona będzie również musiała kogoś sprzedać

Kto opuści Camp Nou?

FC Barcelona jest głównym faworytem do zdobycia mistrzostwa Hiszpanii. W La Lidze ma bezpieczną przewagę punktową nad Realem Madryt i wiele wskazuje na to, że sięgnie po trofeum. W obozie Dumy Katalonii panuje jednak zawód spowodowany poczynaniami w europejskich pucharach. Blaugrana odpadła z Ligi Mistrzów już w fazie pucharowej, a z Ligi Europy wypisała się po przegranym dwumeczu z Manchesterem United.

Latem szykuje się w Katalonii pracowite okienko. Szef La Ligi straszy, że klub nie będzie mógł ściągać nowych zawodników, ale Joan Laporta niekoniecznie się tym przejmuje. Prezydent FC Barcelony wskazał, że w najbliższym czasie zespół będzie potrzebował wzmocnień w obronie oraz ataku. Nie wykluczył również sprzedaży któregoś z zawodników ofensywnych.

– Musimy pozyskać prawego obrońcę. Stoper? Tak, ale to będzie uzależnione od możliwości, które pojawią się na rynku. Potrzebujemy też jeszcze jednego napastnika, ale prawdopodobnie będziemy musieli najpierw kogoś sprzedać. Nie jestem pewien, czy potrzebujemy kogoś do pomocy. Tę formację mamy świetną – mówi Laporta.

Zobacz również:

Juventus aktywował klauzulę transferu definitywnego
Moise Kean

Juventus zdecydował się na transfer napastnika Juventus w następnym sezonie może nie uczestniczyć w rozgrywkach europejskich pucharów. Z konta punktowego turyńczyków karnie ubyło 15 oczek, przez co Bianconeri mieli mocno skomplikowaną sytuację w tabeli. Brak Juventusu na arenie międzynarodowej może spowodować, że część zawodników zechce opuścić Turyn. Klub może mieć też trudniej o zakontraktowanie nowych

Czytaj dalej…

Komentarze