Rafał Kurzawa
Rafał Kurzawa fot. Grzegorz Wajda

Kurzawa nie jest już piłkarzem Amiens

Rafał Kurzawa nie jest już zawodnikiem francuskiego Amiens SC. 27-letni pomocnik rozwiązał za porozumień stron swój kontrakt i zakończył tym samym nieudaną przygodę z francuskimi boiskami.

Czytaj dalej…

Kurzawa do Francji wyjechał latem 2018 roku po świetnych występach w barwach Górnika Zabrze. Przedstawiciele Amiens zdecydowali się wówczas wyłożyć za niego 850 tysięcy euro. Na boiskach Ligue 1 w pierwszej połowie sezonu 2018/19 rozegrał 11 spotkań, zdobywając jednego gola. Nie spełnił jednak pokładanych w nim nadziei.

W styczniu 2019 roku Kurzawa został wypożyczony do duńskiego FC Midtjylland, w którego barwach rozegrał łącznie dziewięć spotkań, zdobywając jednego gola. Pół roku później wrócił do Francji, ale nie otrzymał już szansy od Amiens.

W styczniu 2020 roku ponownie przeniósł się do Danii, tym razem do Esbjerg fB. W trakcie wypożyczenia wystąpił w 13 spotkaniach, strzelając dwie bramki i dokładając do tego cztery asysty.

We wtorek Amiens SC poinformowało o rozwiązaniu za porozumieniem stron kontraktu z 7-krotnym reprezentantem Polski. Umowa pierwotnie miała obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku.

Komentarze