Kolejny kandydat do wzmocnienia Bayernu. Opcja rezerwowa za Daviesa

Bayern Monachium szuka piłkarza, który zastąpi latem Alphonso Daviesa. Opcją stał się 22-letni Miguel Gutierrez z Girony.

Miguel Gutierrez
Obserwuj nas w
fot. Imago/Sergio Ruiz Na zdjęciu: Miguel Gutierrez
  • Bayern Monachium może latem stracić Alphonso Daviesa
  • Jeśli tak się stanie, na Allianz Arena trafi nowy obrońca
  • Opcją za Kanadyjczyka stał się Miguel Gutierrez

Wychowanek Realu zakotwiczy w Bayernie?

Bayern Monachium powoli godzi się z nieuniknioną stratą Alphonso Daviesa. Choć klub w dalszym ciągu pracuje nad przedłużeniem jego umowy, ma świadomość, że latem może go stracić. Jeśli strony nie dogadają się w kwestii kontynuowania współpracy, będzie to ostatnia okazja, aby sprzedać go za dobre pieniądze. Na Kanadyjczyka od dawna czai się Real Madryt, który wyczuł dobry moment, aby go sprowadzić.

Wymarzonym kandydatem Bawarczyków na następcę Daviesa jest Theo Hernandez. Nie ulega wątpliwościom, że trzeba byłoby zapłacić za niego olbrzymie pieniądze. Milan oczekuje kwoty w okolicach 100 milionów euro, choć niewykluczone, że i takowa nie zostałaby przyjęta. Bayern spróbuje przekonać Rossonerich do przeprowadzenia tek transakcji, lecz szanse są niewielkie.

Bayern będzie musiał najprawdopodobniej skupić się na innych kandydatach. Florian Plettenberg twierdzi, że mistrzowie Niemiec poważnie rozważają transfer Miguela Gutierreza. Wychowanek Realu Madryt, podobnie zresztą jak cała Girona, rozgrywa świetny sezon i może śmiało mierzyć wyżej. W La Liga zgromadził bramkę oraz cztery asysty.

22-letni Gutierrez ma w swojej umowie zapisaną klauzulę wykupu, która pozwalałaby Bayernowi ściągnąć go za około 35 milionów euro.

Zobacz również: Barcelona rozmawia z agentem uznanego trenera. Wybór padnie na niego?

Komentarze