Kolejka chętnych po młodego gracza Tottenhamu

Bryan Gil (z lewej)
Pressfocus Na zdjęciu: Bryan Gil (z lewej)

Bryan Gil nie zachwyca w sezonie 2021/2022. Hiszpan może opuścić Tottenham w zimowym oknie transferowym. Jest jednak pewien warunek.

  • Bryan Gil może wkrótce opuścić Tottenham
  • Hiszpana wypożyczyć chcą trzy kluby
  • Tymczasowy transfer 20-latka zależy od tego, czy londyńczyków wzmocni Adama Traore

Gil ma konkretną propozycję

Tottenham w letnim oknie transferowym zainwestował sporo pieniędzy w młodych zawodników. Piłkarzami londyńskiego klubu zostali: Pape Sarr, Cristian Romero, czy Emerson. W gronie tym jest również Bryan Gil.

Gdy Koguty sprowadzały Hiszpana z Sevilli za 25 milionów euro, pojawiły się opinie, że Tottenham nie dokonuje dobrego transferu. 20-latek udowodnił, ze ma spory potencjał. Jego statystyki goli oraz asyst nie potwierdzały tego jednak.

Gil został sprowadzony, gdy trenerem był Nuno Espirito Santo. U Portugalczyka Hiszpan rozegrał 575 minut. U Antonio Conte już tylko 180. Włoch nie stawia zatem na 20-latka, który trafić na wypożyczenie. Najbardziej zdeterminowana jest Valencia.

Tottenham zwleka z decyzją o tym, czy pozwolić Gilowi na tymczasowy transfer. Koguty mogą zgodzić się na propozycję Valencii, jeżeli do Londynu trafi Adama Traore z Wolverhampton. Sprowadzenie tego gracza nie jest pewne. Pozyskaniem Gila interesują się jeszcze Real Sociedad i OGC Nice.

Czytaj także: Skład za miliony euro: giganci futbolu chcą pozbyć się tych piłkarzy w zimowym okienku transferowym

Komentarze