Tottenham o krok od kolejnego wzmocnienia

Destiny Udogie
Pressfocus Na zdjęciu: Destiny Udogie

Tottenham latem sprowadził aż sześciu nowych zawodników, ale nie zamierza na tym poprzestawać. Fabrizio Romano przekazał w sobotę, że Koguty są już dogadane z kolejnym piłkarzem. Drużynę ma zasilić Destiny Udogie.

  • Tottenham jest niezwykle aktywny w trakcie letniego okienka transferowego
  • Koguty sprowadziły już sześciu zawodników, a ich najnowszym celem jest Destiny Udogie
  • Włoch ma zostać kupiony i od razu wypożyczony, by dalej mógł się ogrywać

Władze Tottenhamu planują już kadrę na przyszłość

Polityka transferowa Tottenhamu Hotspur w ostatnich latach była wyjątkowo oszczędna. Zarząd nie był chętny przeznaczaniu zbyt wielu środków na wzmocnienia, w efekcie czego klub od wielu lat nie zdobył żadnego trofeum. Zmieniło się to tego lata – Koguty sprowadziły aż sześciu nowych zawodników, za których zapłacono ponad 100 milionów euro. 

Antonio Conte chciał wzmocnień na wielu pozycjach, a klub intensywnie pracuje, by spełnić jego prośbę. Następny w kolejce do zasilenia Tottenhamu jest Destiny Udogie. Informacje na temat negocjacji Kogutów z Udinese odnośnie do transferu wahadłowego, przekazał w sobotę Fabrizio Romano. 

Zdaniem dziennikarza transfer jest bliski finalizacji, a Tottenham zapłaci za 19-latka ok. 25 milionów euro. Conte postrzega go jako długoterminowe wzmocnienie, a w grę wchodzi natychmiastowe wypożyczenie zawodnika, by ten mógł się ogrywać w drużynie, w której otrzyma więcej szans do gry. 

Wypożyczony z Hellas Verona Udogie w ubiegłym sezonie rozegrał dla Udinese Calcio aż 37 meczów. Zanotował w nich pięć bramek i trzy asysty. Po sezonie klub postanowił wykupić go za 4 miliony euro i wiele wskazuje, że stosunkowo szybko zarobi na nim duże pieniądze. Z Tottenhamem Włoch podpisze 5-letni kontrakt.

Czytaj też: Jaka przyszłość czeka Milana Skriniara?

Komentarze