Kiedyś grał w La Lidze. Teraz wzmocnił Wisłę Kraków

Michaël Pereira
fot. Wisła Kraków Na zdjęciu: Michaël Pereira

Wisła Kraków zbroi się przed startem w Fortuna 1. Lidze. Drużynę Jerzego Brzęczka wzmocnił piłkarz, który z powodzeniem grał w La Lidze.

  • Wisła zdecydowała się na drugi zagraniczny transfer tego lata
  • Do Krakowa z Turcji przeniósł się Michaël Pereira
  • Francuz strzelał niegdyś gole w La Lidze

Drugi zagraniczny transfer do Wisły

Wisła Kraków po spadku z Ekstraklasy przebudowała znacząco kadrę. Drużynę opuścili wyróżniający się piłkarze oraz ci zaawansowani wiekowo. Biała Gwiazda sprowadziła zaś niemal samych polskich zawodników. Jerzy Brzęczek będzie mógł liczyć na: Igora Łasickiego, Michała Żyro, Bartosza Jarocha, Jakuba Niewiadomskiego oraz jedyny zagraniczny transfer, czyli Vullneta Bashę. Liczna obcokrajowców zwiększyła się po poniedziałkowym komunikacie.

Biała Gwiazda poinformowała, że w jej składzie znalazł się Michaël Pereira, który podpisał roczny kontrakt z opcją jego przedłużenia. To urodzony w Paryżu piłkarz, legitymujący się również paszportem Republiki Zielonego Przylądka. 8 grudnia skończy on 35 lat.

Pereira ma karierę, której nie powstydziłby się czołowy piłkarz Ekstraklasy. Francuz w minionym sezonie bronił barw Kocaelisporu z drugiego szczebla rozgrywkowego w Turcji. Dla tej drużyny strzelił ostatnio cztery gole oraz zaliczył dwie asysty.

Francuski skrzydłowy mogący z powodzeniem występować na obu flankach, w przeszłości pograł sporo na wysokim poziomie. Pereira ma w swoim CV 107 meczów w La Lidze w barwach Granady i Mallorki. 34-latek strzelił osiem goli oraz zaliczył dziesięć asyst. Na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy wystąpił zaś 73-krotnie (pięć goli i dziewięć asyst).

Czytaj także: Czy obrońca “Fryzjera” to dobry obrońca przed zarzutami o kontakty z “Fryzjerem”?

Komentarze