Kibice Atletico wskazali transferowy priorytet

Piłkarze Atletico Madryt
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Atletico Madryt

Atletico Madryt zajmuje obecnie czwarte miejsce w ligowej tabeli, mając pięć punktów straty do prowadzącego Realu Sociedad. Celem drużyny prowadzonej przez Diego Simeone jest niewątpliwie obrona mistrzowskiego tytułu. Ma ona jednak kilka problemów, które władze klubu z pewnością będą chciały rozwiązać podczas styczniowego okna transferowego. Kibice klubu wskazali już obszar, który ich zdaniem powinien zostać wzmocniony.

Czytaj dalej…

  • Atletico Madryt w obecnym sezonie zmaga się z dużymi kłopotami w defensywie, czego potwierdzeniem jest także liczba traconych przez zespół bramek
  • Wpływ na słabą postawą Atletico w obronie mają również kontuzje podstawowych defensorów
  • Kibice drużyny uważają, że głównym celem transferowym klubu na styczniowe okno transferowe powinno być sprowadzenie co najmniej jednego środkowego obrońcy

Defensywa problemem Atletico

Zespół z Wanda Metropolitano zawsze słynął ze świetnej gry w defensywie. Ten element zawodzi jednak nieco w obecnym sezonie. W czterech meczach Ligi Mistrzów Atletico traciło sześć bramek, natomiast w 12 ligowych pojedynkach 13.

Duży wpływ na słabszą postawę drużyny w defensywie mają niewątpliwie liczne kontuzje, które w ostatnich tygodniach sprawiły, że trener Diego Simeone był zmuszony do wystawiania pomocników w linii defensywy.

Władze klubu zdają sobie sprawę z problemu i prawdopodobnie będą szukać rozwiązania na rynku transferowym. Defensywne kłopoty drużyny widzą również kibice hiszpańskiego zespołu, którzy w ankiecie przeprowadzonej przez Mundo Deportivo, wskazali, że klub podczas styczniowego okna transferowego musi sprowadzić jeszcze co najmniej jednego środkowego obrońcę. Opowiedziało się za tym aż 91% głosujących.

Najbliższe ligowe spotkanie Atletico rozegra 20 listopada. Przed własną publicznością zmierzy się z Osasuną Pampeluna.

Zobacz także: Napastnik Realu Madryt traci cierpliwość i rozważa odejście

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 20. listopada 2021 18:22.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze