Reprezentant Polski wypożyczony do Grecji

Tomasz Kędziora w barwach Dynama Kijów
PressFocus Na zdjęciu: Tomasz Kędziora w barwach Dynama Kijów

Grecki PAOK poinformował o wypożyczeniu do końca sezonu Tomasza Kędziory z Dynama Kijów. Dla reprezentanta Polski to drugi transfer tymczasowy w ciągu ostatniego roku. Wiosną sięgnął po mistrzostwo Ekstraklasy z Lechem Poznań.

  • Tomasz Kędziora rundę wiosenną sezonu 2022/2023 spędzi w greckim PAOK-u
  • Nie wiadomo, czy klub zapewnił sobie opcję wykupienia reprezentanta Polski z Dynama Kijów
  • 28-latek niedawno sięgnął z Lechem Poznań po mistrzostwo Ekstraklasy

Kędziora w PAOK-u do końca sezonu

Grecki PAOK poinformował w niedzielę, że wypożyczył Tomasza Kędziorę. Nie wiadomo, czy klub z Salonik zagwarantował sobie opcję wykupu reprezentanta Polski z Dynama Kijów.

To drugie wypożyczenie 28-latka, odkąd Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę. W marcu poprzedniego roku trafił na rundę wiosenną do Lecha Poznań. Rozegrał tam sześć meczów i pomógł w sięgnięciu po tytuł mistrza Ekstraklasy.

Jesienią Kędziora grał regularnie dla Dynama, zarówno w lidze, jak i europejskich pucharach. Ogólnie rzecz biorąc, jego kariera w ukraińskim klubie trwa od ponad pięciu lat. Sięgnął z Dynamem po sześć trofeów, w tym mistrzostwo kraju w 2021 roku.

Boczny obrońca liczy, że w nowym zespole zaimponuje nowemu selekcjonerowi. U Fernando Santosa każdy zaczyna z czystą kartą, a przecież Kędziora nie rozegrał ani minuty pod wodzą Czesława Michniewicza. Łącznie w reprezentacji Polski zagrał 26 razy. Po raz ostatni miało to miejsce w przegranym meczu eliminacji do Euro 2021 z Węgrami (1:2).

Kędziora w tym sezonie wystąpił w 18 spotkaniach na wszystkich frontach. Zanotował w nich dwie asysty.

Zobacz też: Sensacja w Turynie, Polak zakończył mecz z urazem [WIDEO].

Komentarze