Karbownik w nowym klubie. Ma pomóc wywalczyć awans

Michał Karbownik
PressFocus Na zdjęciu: Michał Karbownik

Michał Karbownik oficjalnie opuścił tymczasowo Brighton. Polaka na sezon 2022/2023 wypożyczyła Fortuna Dueseldorf z zaplecza Bundesligi.

  • Brighton zgodziło się, aby Michał Karbownik został wypożyczony
  • Polak minioną rundę spędził w Grecji
  • Teraz będzie walczył o skład w Niemczech

Karbownik z szansą na regularne granie

Michał Karbownik to piłkarz, z którego reprezentacja Polski może mieć duży pożytek. 21-latek nie grał jednak regularnie od dłuższego czasu, czym oddalił się od seniorskiej kadry. Polaka pół roku temu wypożyczył Olympiakos, ale nie było to dobre posunięcie dla kariery Karbownika. Brighton uznało, ze znowu zgodzi się na tymczasowy transfer 21-latka.

Michał spędził ostatni sezon na wypożyczeniu w Olympiacos i jest to dla niego kolejna dobra okazja, aby zdobyć ważne doświadczenie w pierwszej drużynie. Jest w wieku, w którym musi grać regularnie i będziemy uważnie obserwować jego postępy w Niemczech. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w nadchodzącym sezonie – powiedział Gordon Greer, menedżer ds. rozwoju w Brighton. Karbownika sprowadziła Fortuna Dueseldorf, czym, pochwaliła się w oficjalnym komunikacie.

Z Michałem Karbownikiem zyskujemy kilka nowych opcji. Jest bardzo elastycznym zawodnikiem i potrafi grać na obu bokach obrony, ale też czuje się jak u siebie w środku pomocy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy sprowadzić Michała do Duesseldorfu – tak roczne wypożyczenie Karbownika ocenił Christian Weber, dyrektor sportowy Fortuny.

W nowym klubie Polak będzie dzielił szatnię z Dawidem Kownackim, jeśli ten nie odejdzie. Drużyna ma walczyć o awans do Bundesligi. Z kolei Karbownik prawdopodobnie będzie grał w miarę regularnie na prawej obronie, gdzie klub m aktualnie braki.

Czytaj także: Mateusz Wdowiak: warto byłoby nas docenić

Komentarze