Kane wciąż celem. Bayern ma prośbę do Anglika

Harry Kane
Pressfocus Na zdjęciu: Harry Kane

Bayern chce, aby Harry Kane trafił do Monachium w 2023 roku. Mistrz Niemiec ma plan na transfer Anglika, który miałby opuścić Tottenham przyszłego lata.

  • Harry Kane może być jednym z głównych bohaterów przyszłorocznej sagi transferowej
  • O Anglika zamierza starać się Bayern
  • Mistrz Niemiec planuje już jak zwiększyć swoje szanse na angaż napastnika Tottenhamu

Bayern marzy o transferowym hicie

Tego lata Bayern stracił Roberta Lewandowskiego, który był gwarantem kilkudziesięciu goli. Mistrz Niemiec w miejsce Polaka nie sprowadził żadnego nominalnego środkowego napastnika, ponieważ w tamtym momencie nie było dla monachijczyków wystarczająco dobrej opcji. Bayern, aby nie odczuć sprzedaży Lewandowskiego, postanowił zmienić trochę taktykę. Bawarczycy nie porzucili jednak definitywnie zamiaru grania bez nominalnego snajpera.

Transferowym celem Bayernu jest Harry Kane. Teoretycznie odejście Anglika z Tottenhamu wydaje się bardzo trudne do sfinalizowania. Nie należy zapominać jednak, że 29-latek już chciał opuścić Koguty. Miało to miejsce rok temu, gdy po Kane’a zgłosił się Manchester City. Temat upadł, a najbardziej realny scenariusz zakładał przedłużenie kontraktu.

Aktualna umowa angielskiego snajpera wygasa 30 czerwca 2024 roku. Zainteresowany 29-latkiem Bayern, chce aby napastnik Tottenham nie wiązał się z londyńczykami nową umową. Dzięki temu Bayern za rok byłby w niezłej pozycji negocjacyjnej. Mistrz Niemiec nie musiałby płacić fortuny za Anglika, któremu zostałoby tylko 12 miesięcy ważnego kontraktu. Tottenham stanąłby zatem przed wyborem, czy spieniężyć napastnika, czy zatrzymać go do końca i w międzyczasie kusić nową umową. Kluczowe zdanie będzie miał rzecz jasna sam Kane.

Czytaj także: Misja Europa czas start. Na co stać Polaków w europejskich pucharach?

Komentarze