Kolejny Polak trafił do klubu Serie A

Kacper Urbański
Kacper Urbański PressFocus

Już wkrótce na włoskich boiskach będziemy mogli obejrzeć w akcji kolejnego polskiego zawodnika. Piłkarzem Bologna FC został bowiem 16-letni Kacper Urbański, który do Włoch przenosi się z Lechii Gdańsk.

Jak poinformowała oficjalna strona Lechii Gdańsk, utalentowany pomocnik przenosi się do Bolonii na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu z obowiązkiem transferu definitywnego po zakończeniu tego okresu.

Kacper Urbański jest wychowaniem Lechii Gdańsk i mimo młodego wieku ma już za sobą debiut na boiskach PKO Ekstraklasy. Zaliczył go w grudniu 2019 roku, pojawiając się na boisku podczas spotkania z Rakowem Częstochowa. Miał wówczas zaledwie 15 lat i trzy miesiące. Na swoim koncie ma łącznie trzy występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

– Cieszę się, że szybko wyłowiliśmy Kacpra z akademii, dzięki czemu od ponad roku wdrażał się do dorosłej piłki w pierwszym zespole. Zainteresowanie skautów innych klubów było więc tylko kwestią czasu. Namawiałem jego rodziców, żeby jeszcze u nas został. To jednak w pełni przemyślana rodzinna decyzja, nie chcemy nikogo blokować w dalszym rozwoju – powiedział trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Urbański zapewne początkowo trafi do młodzieżowych zespołów Bologna FC. Pierwsza drużyna włoskiego klubu zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli Serie A. Zawodnikiem tego klubu jest obecnie polski bramkarz Łukasz Skorupski.

Komentarze