Juve przygotowuje ofertę ws. Joao Felixa

Benfica Lizbona - Chelsea FC
Benfica Lizbona - Chelsea FC fot. Rafał Rusek

W trakcie piątkowego meczu włoskiej ekstraklasy, w którym Juventus FC mierzył się z Udinese Calcio, na trybunach Allianz Stadium gościł znany menedżer piłkarski w osobie Jorge Mendesa. CalcioMercato.com i SportMediaset donoszą, że powodem jego wizyty miało być temat transferu Joao Felixa.

Czytaj dalej…

Znany agent piłkarski został zauważony w jednej z eleganckich lóż dla vipów na obiekcie Juve. W związku z tym, że Cristiano Ronaldo i Joao Cancelo, których interesy reprezentuje Mendes, nie grali, to pojawiły się głosy, że głównym celem wizyty 53-latka był temat ewentualnej przeprowadzki jednego ze zdolnych zawodników Benfiki Lizbona do Juve.

Na celowniku Starej Damy ma być Joao Felix, który w 29 rozegranych spotkaniach zdobył 11 bramek i zaliczył dziewięć asyst, co jest osiągnięciem niezwykłym, biorąc pod uwagę, że zawodnik ma 19 lat.

Młody talent zakotwiczy w klubie z Piemontu?

Młody piłkarz ma w swoim kontrakcie z klubem z Portugalii klauzulę odstępnego, wynoszącą 120 mln euro. Już wiadomo, że Joao Felix znajduje się nie tylko w kręgu zainteresowania Juventusu, ale również Manchesteru United.

Włoskie media donoszą jednak, że perspektywa gry i trenowania u boku Ronaldo może być dla 19-latka kluczowa, co sprawia, że właśnie Juve może być aktualnie liderem w wyścigu o zawodnika. Tym bardziej że Juventus jest w ostatnim czasie w bardzo dobrych relacjach z Mendesem, który odpowiada w pewnym sensie za rozwój kariery młodzieżowego reprezentanta Portugalii.

Komentarze