Agent Jorginho wskazał wymarzony kierunek klienta

Jorginho
Jorginho PressFocus

Jorginho jest związany kontraktem z Chelsea do 2023 roku. Jego agent w wywiadzie przyznał, że po tym terminie jego klient z radością powróciłby do Serie A. Wyjawił także, że w sezonie 2019/2020 pomocnik mógł trafić do Juventusu.

  • Agent Jorginho wyznał, że jego klient marzy o powrocie do Włoch w 2023 roku
  • Joao Santos wyjawił także, że w sezonie 2019/2020 pomocnik mógł trafić do Juventusu

“Jorginho marzy o powrocie do Włoch, najlepiej po zdobyciu mistrzostwa świata”

Jorginho ma za sobą spektakularny rok. Z  Chelsea sięgnął po puchar Ligi Mistrzów, a w Premier League został najlepszym strzelcem drużyny. Błyszczał także na Euro 2020, gdzie był jednym z liderów reprezentacji Włoch, która sięgnęła po mistrzostwo Starego Kontynentu. Te sukcesy przełożyły się zaś na nagrodę Piłkarza Roku UEFA.

Agent pomocnika udzielił wywiadu, w którym wyznał, że jego klient był bliski opuszczenia The Blues w trakcie sezonu 2019/2020.

W przeszłości, gdy trenował tam Maurizio Sarri, była możliwość dołączenia Jorginho do Juventusu. Dyrektor klubu wykonał pierwszy krok i transfer był prawdopodobny – wyznał Joao Santos. – Myślę, że mój klient ma wielką szansę na wygranie Złotej Piłki. Zwykle myślimy w tym kontekście o Lionelu Messim czy Cristiano Ronaldo, ale nikt nie wygrał w tym roku tyle, co Jorginho – dodał.

29-latek prawdopodobnie nie uzależnia już powrotu do Serie A od Maurizio Sarriego, który trenuje Lazio. Santos nie pozostawił jednak wątpliwości, z jakim krajem swoją przyszłość wiąże jego klient.

Jorginho ma kontrakt z Chelsea do 2023 roku. Oczywiście, jego marzeniem byłby wówczas powrót do Włoch. Miejmy nadzieję, że wcześniej wygra mistrzostwo świata. Za kilka lat zobaczymy, jak będzie wówczas wyglądał rynek transferowy – wyznał agent.

Jorginho w przeszłości reprezentował barwy trzech włoskich klubów: Hellasu Werona, AC Sambonifacese oraz Napoli. To właśnie z zespołu Azzurrich trafił w 2018 roku do Chelsea za 57 milionów euro.

Włochy
Litwa
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8. września 2021 20:40.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze