Syn Henrika Larssona klubowym kolegą Grabary

Jordan Larsson
PressFocus Na zdjęciu: Jordan Larsson

Jordan Larsson, który nie mógł odnaleźć się w Bundeslidze, przechodzi do duńskiej Kopenhagi. 25-letni prawoskrzydłowy powędrował do stolicy kraju na półroczne wypożyczenie.

  • Jordan Larsson rozstał się z niemieckim Schalke
  • 25-latek będzie klubowym kolegą Kamila Grabary
  • Kopenhaga wypożyczyła syna słynnego Szweda

Jordan Larsson zamienił Niemcy na Danię

Kopenhaga za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej oraz mediów społecznościowych poinformowała o sprowadzeniu na zasadzie półrocznego wypożyczenia Jordana Larssona z Schalke 04 Gelsenkirchen.

Prawoskrzydłowy pomyślnie przeszedł testy medyczne, a następnie związał się z nowym pracodawcą umową ważną do 30 czerwca 2023 roku.

Niewykluczone, że po tym okresie Szwed pozostanie w Danii na stałe, ponieważ czternastokrotny mistrz Superligaen zapewnił sobie opcję wykupu karty zawodniczej 25-latka. Urodzony w Rotterdamie piłkarz jest synem słynnego Henrika Larssona, ale póki co nie dorównuje swojemu ojcu pod względem osiągnięć.

Mierzący 175 centymetrów wzrostu skrzydłowy, który od teraz będzie dzielił szatnię z Kamilem Grabarą, przed przeprowadzką do Niemiec występował dla takich ekip jak Spartak Moskwa, AIK Solna, Norrkoping, Nijmegen oraz Hoegaborg, a swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w akademii Barcelony, gdzie wówczas grał jego ojciec.

Jordan Larsson w 12 meczach trwającej kampanii ani razu nie wpisał się na listę strzelców. Portal “Transfermarkt” wycenia go na 4 miliony euro.

  • Czytaj więcej:
Leicester dopięło swego. Nowy skrzydłowy na King Power Stadium
Tete

Tete został nowym zawodnikiem Leicester City. Brazylijczyk skrócił swoje wypożyczenie do Lyonu i przeniósł się na czasowy pobyt na King Power Stadium. Karta zawodnicza 22-latka cały czas należy do Szachtara Donieck. Tete został zaprezentowany przez Leicester City 22-latek przenosi się do Anglii na wypożyczenie Jego umowa będzie obowiązywała do końca czerwca Tete wybrał Leicester kosztem

Czytaj dalej…

Komentarze