Icardi i Juan Mata znaleźli nowego pracodawcę

Mauro Icardi
fot. PressFocus Na zdjęciu: Mauro Icardi

Galatasaray tuż przed zamknięciem okna transferowego w Turcji ogłosiło dwa solidne wzmocnienia. Klub ze Stambułu pozyskał Marco Icardiego oraz Juana Matę.

  • Galatasaray na finiszu okna transferowego pozyskało dwóch piłkarzy
  • Szeregi ekipy ze Stambułu zasilili Mauro Icardi i Juan Mata
  • Argentyńczyk trafił do Galaty na wypożyczenie, a Hiszpan na zasadzie wolnego transferu

Galatasaray z solidnymi posiłkami

Galatasaray wypożyczyła Mauro Icardiego do końca trwającego sezonu. Pensja Argentyńczyka w tureckim klubie ma wynieść 6,75 miliona euro. Sześć milionów euro rocznie ma wypłacać zawodnikowi przedstawiciel Ligue 1. Z kolei 750 tysięcy euro ma być regulowane przez Galatę.

Stołeczny klub poinformował również, że pozyskał Juana Matę z Manchesteru United. Hiszpański zawodnik związał się z Galatą na zasadzie wolnego transferu. Mata podpisał umowę na rok z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Zawodnik ma zarabiać 1,9 miliona euro w Galatasaray już po opodatkowaniu.

Zobacz także:

Galata po rozegraniu pięciu ligowych kolejek legitymuje się dorobkiem 10 punktów na koncie. W tym sezonie stołeczny klub zaliczył trzy zwycięstwa, remis i porażkę. Strzelił w nich cztery gole i dwa stracił.

Galatasaray w najbliższą niedzielę rozegra mecz szóstej kolejki tureckiej Super Lig. W roli gościa zmierzy się z Kasimpasą, zajmująca obecnie 12. miejsce w ligowej klasyfikacji. Mecz odbędzie się o 19:00.

Czytaj więcej: Wyciekła informacja ws. zarobków nowego menedżera Chelsea

Komentarze