Wyciekła informacja ws. zarobków nowego menedżera Chelsea

Graham Potter
fot. PressFocus Na zdjęciu: Graham Potter

Graham Potter został w czwartek nowym menedżerem Chelsea. Tymczasem The Telegraph ujawniło, ile 47-latek zarobi w klubie z Londynu.

  • Graham Potter ma sprawić, że Chelsea wróci na szczyt
  • 47-latek w czwartek został oficjalnie ogłoszony nowym menedżerem The Blues
  • The Telegraph ujawniło informacje, ile anglik będzie zarabiać w ekipie ze Stamford Bridge

Graham Potter zarobi krocie w Chelsea

Graham Potter zakończył współpracę z Brighton howe & Albion i zdecydował się na kontynuowanie kariery w Chelsea. Z klubem ze Stamford Bridge doświadczony trener parafował umowę na pięć lat.

Tymczasem The Telegraph podaje, że Potter ma zarabiać w szeregach londyńczyków 12 milionów funtów rocznie, co łącznie może zapewnić angielskiemu trenerowi przez cały czas pracy w lodnyńskim klubie nawet 60 milionów funtów. Jednocześnie za przedwczesne rozwiązanie umowy trenera 15 milionów odszkodowania otrzyma były już pracodawca Anglika.

Zobacz także:

Jasne jest też, że jednym z obowiązków Pottera ma być wybranie nowego dyrektora sportowego światowej klasy. Osoba na to stanowisko ma zostać wybrana do startu mistrzostw świata. Tak, aby nowy działacz mógł mieć czas, aby opracować strategię na zimowe okno transferowe.

Nowy menedżer The Blues ma natomiast w najbliższy weekend zadebiutować w roli opiekuna Chelsea w starciu przeciwko Fulham. Wszystko jest jednak uzależnione od decyzji władz Premier League w związku z rozegraniem najbliższej kolejki ligowej. Niewykluczone, że zostanie ona przełożona z powodu śmierci królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II.

Czytaj więcej: Chelsea ogłosiła oficjalnie nowego menedżera

Komentarze