Grosicki rozważa grę w popularnej lidze? Ekstraklasa nie wchodzi w grę

Kamil Grosicki
fot. PressFocus Na zdjęciu: Kamil Grosicki

Kamil Grosicki to jeden z tych piłkarzy, który ostatnich miesięcy nie może zaliczyć do udanych. W zespole West Bromwich Albion zawodnik był rezerwowym, co skutkowało tym, że nie znalazł się w kadrze reprezentacji Polski na Euro 2020. WP SportoweFakty donoszą natomiast, że doświadczony skrzydłowy może znaleźć wkrótce nowy klub.

  • Kamil Grosicki wciąż pozostaje bez klubu
  • WP SportoFakty podają, że reprezentant Polski aktualnie przebywa w Polsce i analizuje różne związania
  • 33-latek chciałby najpóźniej na początku sierpnia związać się z nowym pracodawcą

Kamil Grosicki nie myśli o powrocie do Ekstraklasy

Kamil Grosicki miał kontrakt ważny z ekipą z The Hawtorn do końca czerwca tego roku. Aktualnie 33-latek pozostaje bez przynależności klubowej. Mateusz Skwierawski z WP SportoweFakty twierdzi, że na dzisiaj “TurboGrosik” nie rozważa powrotu do Ekstraklasy.

Tego lata do ligi polskiej wrócili między innymi: Michał Pazdan, Dominik Furman, czy Artur Sobiech. Grosicki na razie nie bierze pod uwagę ponownej gry w rodzimej lidze, na co wpływ ma mieć zainteresowanie nim ze strony klubów z Turcji.

83-krotny reprezentant Polski aktualnie przebywa na urlopie, który trwa już dosyć długo. W trakcie Euro zawodnik przebywał w Dubaju, o czym było głośno. Piłkarz nie otrzymał powołania od Paulo Sousy na Mistrzostwa Europy, ale znalazł się na liście rezerwowej. “TurboGrosik” miał być tym samym w gotowości, gdyby jakiś zawodnik wypadł z powodu kontuzji. Grosicki nie przywiązał jednak do tego większej wagi.

WP SportoweFakty podają natomiast, że zawodnik urlopuje się aktualnie w Polsce. Jeśli nie trenuje, to nie wróży to najlepiej, mając na względzie przygotowanie się do kolejnej kampanii. Zawodnik raczej nie ma szans na to, aby znaleźć się w kadrze reprezentacji Polski na mecze eliminacyjne, które będą miały miejsce wrześniu. Tym bardziej że doświadczenie zebrane na Euro procentuje w przypadku Kacpra Kozłowskiego.

Swego czasu pojawiły się w tureckich mediach informacje, że Grosicki może zasilić szeregi Goztepe SK. Na dzisiaj temat jednak ostygł. Niewykluczone jednak, że wariant z grą z Turcją jest realny. “TurboGrosik” jest bardzo doświadczonym piłkarzem, który w swoim piłkarskim CV ma między innymi kluby ze Szwajcarii, Francji, czy Anglii. WP SportoweFakty podają, że Grosicki chciałby znaleźć nowego pracodawcę najpóźniej na początku nowego miesiąca.

Czytaj więcej: Stępiński zmieni klub? Hellas Werona negocjuje transfer Polaka

Komentarze