Górnik Zabrze traci bramkarza. Będzie grał w Eredivisie

Górnik Zabrze poinformował oficjalnie o odejściu Daniela Bielicy. Bramkarz nie przedłużył wygasającego kontraktu. Związał się natomiast z holenderskim NAC Breda.

Daniel Bielica
Obserwuj nas w
fot. Pressfocus Na zdjęciu: Daniel Bielica

Górnik nie wypracował porozumienia

Górnik Zabrze stracił swojego podstawowego bramkarza. We wtorek pojawił się oficjalny komunikat o rozstaniu z Danielem Bielicą. 25-latek nie zdecydował się na przedłużenie wygasającej w czerwcu umowy. Mimo starań zabrzan, wychowanek postanowił spróbować swoich sił w innym otoczeniu. Związał się z holenderską NAC Bredą, która dopiero co wywalczyła awans do Eredivisie.

To poważna strata dla drużyny. Bielica stał się w sezonie 2023/2024 ulubieńcem kibiców, kapitalnie radząc sobie pod wodzą Jana Urbana. Rozegrał w Ekstraklasie wszystkie 34 spotkania, puszczając 41 goli i dziesięciokrotnie zachowując czyste konto. W tej klasyfikacji był trzeci, biorąc pod uwagę wszystkich golkiperów w stawce. Uważano go również za jednego z najlepszych bramkarzy w całej Ekstraklasie.

Miniony rok był wyjątkowo udany dla Bielicy. W PKO BP Ekstraklasie rozegrał 3 060 minut, a więc wszystkie z możliwych. Zachował w sumie 10 czystych kont, co dało mu 3. miejsce w ligowej klasyfikacji bramkarzy. Był liderem pod względem liczby wykonanych podań, a także tych celnych. W zestawieniu skutecznych interwencji lepszy od Bielicy był tylko Mateusz Kochalski ze Stali Mielec. Wysoka forma zabrzanina została doceniona przez kapitułę Gali Ekstraklasy, która nominowała go do tytułu Najlepszego Bramkarza.” – napisano w oficjalnym komunikacie.

Bielica był związany z Górnikiem Zabrze od początku swojej piłkarskiej kariery. Na przestrzeni kolejnych lat dwukrotnie wypożyczano go do Sandecji Nowy Sącz oraz Warty Poznań.

Komentarze