Napastnik definitywnie w Napoli. Mistrzowie potwierdzili pierwszy letni transfer

Giovanni Simeone minioną kampanię spędził na wypożyczeniu w Napoli. Spisywał się na tyle znakomicie, że wszyscy byli pewni jego pozostania pod Wezuwiuszem. Tak się stało. "Azzurri" w czwartkowe popołudnie potwierdzili wykup Argentyńczyka z Hellasu Verona.

Giovanni Simeone
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Giovanni Simeone
  • Giovanni Simeone minioną kampanię spędził na wypożyczeniu w Napoli
  • Argentyńczyk zapracował sobie na pozostanie w zespole mistrza Włoch
  • Jego kontrakt z klubem będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku

Oficjalnie: Giovanni Simeone zostaje w Neapolu

SSC Napoli za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz oficjalnej strony klubowej przekazało bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich kibiców zespołu spod Wezuwiusza. Otóż klub definitywnie wykupił Giovanniego Simeone, który całą poprzednią kampanię spędził właśnie tutaj na wypożyczeniu. Koszt wykupu nie został podany, jednak media spekulują, że było to w okolicach 12 milionów euro. 27-letni napastnik podpisał kontrakt z drużyną mistrza Włoch do końca czerwca 2026 roku.

Giovanni Simeone w minionej kampanii rozegrał 33 spotkania w barwach Napoli. Wpisał się dziewięciokrotnie na listę strzelców oraz zanotował jedną asystę. Świetnie wpasował się w rolę zmiennika Victora Osimhena. Kiedy Nigeryjczyk wypadał z powodu kontuzji lub miał gorszy dzień, to Luciano Spalletti wprowadzał na boisko syna szkoleniowca Atletico Madryt. 27-latek ostatnio nawet doczekał się powołania do reprezentacji Argentyny, w której barwach ostatni raz wystąpił w 2018 roku.

Sprawdź także: Inter Mediolan na dobrej drodze, aby pozyskać reprezentanta Włoch

Komentarze