Jesus ma w czym wybierać. Na stole siedem ofert

Gabriel Jesus
PressFocus Na zdjęciu: Gabriel Jesus

Wygląda na to, że transfer Erlinga Haalanda definitywnie zakończył karierę Gabriela Jesusa w Manchesterze City. W rozmowie z Fabrizio Romano agent Brazylijczyka przyznał, że mają na stole siedem ofert. Jedna z nich pochodzi z Arsenalu.

  • Gabriel Jesus opuści latem Manchester City
  • Agent Brazylijczyka przyznał, że wraz z klientem mają na stole aż siedem ofert. Wyróżnił tę z Arsenalu
  • Napastnik trafił do Anglii w 2017 roku, a Obywatele zapłacili za niego 32 miliony euro

Jesus opuści Manchester, ale nie Anglię? Może przebierać w propozycjach

Gabriel Jesus już od kilku tygodni sugerował, że zamierza opuścić Manchester City. Transfer Erlinga Haalanda do mistrzów Anglii najprawdopodobniej ostatecznie przesądził sprawę. Brazylijczyk zdaje sobie sprawę, że trudno byłoby mu wywalczyć sobie minuty w pojedynku z Norwegiem, dlatego też poszuka nowych wyzwań. Światło na przyszłość 25-latka rzucił Fabrizio Romano, który przeprowadził rozmowę z agentem gracza.

Rozmawialiśmy z Arsenalem na temat Gabriela Jesusa i tak, podoba nam się ten projekt. Istnieje spore prawdopodobieństwo [transferu – przyp. PP], więc dyskutujemy. Sześć innych klubów również jest zainteresowanych Gabrielem. On teraz skupia się na ostatnich meczach Manchesteru City, a później zobaczymy – powiedział Marcelo Pettinati włoskiemu dziennikarzowi.

Brazylijczyk trafił do Anglii w 2017 roku. Wówczas Manchester City zapłacił za niego Palmeirasowi 32 miliony euro. Obecnie portal Transfermarkt wycenia napastnika na 50 milionów euro, ale został mu zaledwie rok kontraktu. Możliwe zatem, że Arsenal – lub inny zainteresowany klub – skorzysta z okazji i wyciągnie 25-latka poniżej jego wartości rynkowej.

Jesus rozegrał w tym sezonie 39 meczów. Zanotował w nich 13 bramek i 12 asyst.

Zobacz również: Wolverhampton – Manchester City: typy, kursy, zapowiedź (11.05.2022).

Komentarze