Szykuje się hit transferowy. FC Barcelona może sporo zyskać

Frenkie de Jong
PressFocus Na zdjęciu: Frenkie de Jong

Frenkie de Jong na celowniku Paris Saint-Germain – poinformował serwis soccernews.nl, powołując się na hiszpańskie media. Transfer miałby dojść do skutku w przyszłym roku. FC Barcelona mogłaby sporo na tym zarobić, a pieniędzy potrzeba jej jak tlenu.

  • Frenkie de Jong może zostać bohaterem jednego z najgłośniejszych transferów 2022 roku
  • Paris Saint-Germain nie zdejmuje nogi z gazu, jeśli chodzi o politykę transferową i sięga po kolejne gwiazdy
  • FC Barcelona nie chce za wszelką cenę oddawać swojego kluczowego zawodnika, ale potrzebuje podreperować budżet, który jest w opłakanym stanie

Frenkie de Jong – inaczej miał ratować klub

FC Barcelona sprowadzając Frenkiego de Jonga miała na celu budowę nowego składu. Holender, który czarował w barwach Ajaxu Amsterdam, miał być jednym z najważniejszych elementów rewolucji. Dotychczas dobre występy przeplatał słabymi i nie został liderem zespołu na miarę Xaviego czy Andresa Iniesty.

Frenkie de Jong jest uniwersalnym zawodnikiem, ale czasami zbytnio tego nadużywano próbując ustawiać go jako środkowego obrońcę. Ograniczano jego kreatywność, a co za tym idzie, tracił wiele atutów ofensywnych. Kibice Dumy Katalonii trochę inaczej wyobrażali sobie jego przygodę na Camp Nou.

Oferta PSG wydaje się być atrakcyjna dla wszystkich stron. Francuski klub może otrzymać uniwersalnego zawodnika, de Jong może przenieść się do klubu z większymi (obecnie) możliwościami, a Barca powinna zarobić sporo na takim transferze.

Barcelona podkreślała, że de Jong jest ważnym ogniwem w jej planach rozwoju, ale problemy finansowe mogą zmienić całą strategię zarządzania klubem. Według El Nacional nie jest wykluczone, że Duma Katalonii wyrazi zgodę na transfer Holendra. Dyrektor sportowy PSG Leonardo chciałby dokonać kolejnego wielkiego transferu, na który ma środki. Dlatego chce porozumieć się z Barceloną w sprawie Frenkiego de Jonga. W Paryżu już odbyły się wewnętrzne dyskusje na ten temat.

Aktualny kontrakt Frenkiego de Jonga z Barcą obowiązuje do połowy 2026 roku. W klauzuli odstępnego jest wpisana kwota w wysokości 400 mln euro. Oczywiście hiszpański klub będzie musiał dużo spuścić z ceny, jeśli zechce sprzedać tego piłkarza paryżanom. W 2022 roku wszystko powinno się wyjaśnić w tej sprawie.

Komentarze