Zwrot w sprawie przyszłości Frantiska Placha

Frantisek Plach
PressFocus Na zdjęciu: Frantisek Plach

Frantisek Plach jest bardzo blisko przedłużenia umowy z Piastem Gliwice – informuje Tomasz Włodarczyk. 30-letni bramkarz miał odejść z zespołu “Piastunek” na zasadzie wolnej transakcji podczas najbliższego zimowego okienka transferowego.

  • Kontrakt Frantiska Placha z Piastem Gliwice wygasa 31 grudnia 2022 roku
  • Słowacki golkiper był łączony między innymi z Lechem Poznań
  • 30-latek ostatecznie ma przedłużyć umowę z “Piastunkami”

Frantisek Plach na dłużej w Piaście Gliwice?

Jak poinformował Tomasz Włodarczyk, Frantisek Plach jest bardzo bliski przedłużenia kontraktu z Piastem Gliwice. Gdyby 30-letni bramkarz ostatecznie złożył podpis pod nową umową z “Piastunkami”, to byłby to spory zwrot akcji, ponieważ wcześniej pisano, że słowacki golkiper w styczniu niemal na pewno zmieni barwy klubowe.

Aktualne porozumienie Frantiska Placha z Piastem Gliwice wygasa 31 grudnia 2022 roku i podobno miał on oferty od zespołów z takich krajów jak Niemcy, Francja, Włochy czy Hiszpania. W kierunku doświadczonego piłkarza od dawna spogląda także Lech Poznań. Wyciągnięcie mierzącego 192 cm zawodnika byłoby rynkową okazją, ale wygląda na to, że 30-latek ostatecznie pozostanie przy Okrzei.

Wychowanek Żyliny z powodzeniem występuje w barwach drużyny popularnych “Piastunek” od stycznia 2018 roku, kiedy to trafił do Gliwic za zaledwie 30 tysięcy euro z Senicy. Jednokrotny reprezentant Słowacji w sezonie 2018/2019 wraz z Piastem sensacyjnie sięgnął po mistrzostwo Polski.

Frantisek Plach, który zimą mógłby zmienić klub na zasadzie wolnego transferu, w 17 spotkaniach trwającej kampanii wpuścił 22 gole i zachował 2 czyste konta. Jego wartość rynkowa szacowana jest na 700 tysięcy euro.

  • Czytaj więcej:
Ważna decyzja Kownackiego. Czeka go nowe wyzwanie
Dawid Kownacki

Wraz z końcem sezonu Dawid Kownacki opuści barwy Fortuny Dusseldorf. Jego wygasający kontrakt nie zostanie przedłużony. Dawid Kownacki szykuje się do zmiany klubu Jego kontrakt z Fortuną Dusseldorf wygaśnie po zakończeniu sezonu W obecnej kampanii na zapleczu Bundesligi uzbierał sześć goli oraz sześć asyst Kownacki zmienia otoczenie Wypożyczenie do Lecha na początku roku okazało się

Czytaj dalej…

Komentarze