Były stoper Borussi Dortmund znalazł wreszcie nowy klub

Dan-Axel Zagadou
Pressfocus Na zdjęciu: Dan-Axel Zagadou

Wyjątkowo długo trwało poszukiwanie nowego klubu przez Dana-Axela Zagadou. Były defensor Borussii Dortmund rozpatrywany był w kontekście dołączenia latem do Olympique Lyon lub West Hamu. Jak poinformowali dziennikarze magazynu Kicker, ostatecznie wyląduje w ekipie VFB Stuttgart.

  • W lipcu wygasł kontakt wiążący Dana-Axela Zagadou z Borussią Dortmund
  • Francuz nie znalazł w trakcie letniego okienka transferowego nowego pracodawcy, choć jego angażem były początkowo zainteresowane topowe europejskie zespoły
  • Zdaniem niemieckich mediów ostatecznie 23-latek trafi do VFB Stuttgart

Jak się nie ma co się lubi, to się idzie do Stuttgartu

Wraz z początkiem września wygasł kontrakt Dana-Axela Zagadou z Borussią Dortmund i obrońca stał się tym samym wolnym zawodnikiem. Początkowo kilka klubów było zainteresowanych jego angażem, lecz konkretne oferty nie napłynęły. Mówiło się między innymi o Manchesterze United, Interze, czy Romie.

Na niekorzyść zawodnika przemawiały liczne problemy zdrowotne, z którymi musiał się borykać mimo stosunkowo młodego wieku. Francuz jest już po operacji kolana, a w przeszłości zmagał się z zerwanym mięśniem uda. Odstraszało to potencjalnych pracodawców dla 23-latka.

Giganci europejscy zrezygnowali ze starań o angaż Francuza po zapoznaniu się z pełnymi raportami skautów na temat stanu jego zdrowia. Ostatecznie na placu boju pozostały kluby takie jak Olympique Lyon, czy West Ham. Żaden z nich nie pozyskał ostatecznie Zagadou.

Zdaniem dziennikarzy magazynu Kicker, Dan-Axel Zagadou ostatecznie zasili szeregi VFB Stuttgart. Niemiecka drużyna w tym sezonie mierzy się ze sporymi problemami w defensywie, a po siedmiu meczach ma na koncie tylko pięć punktów i okupuje 16 miejsce w tabeli Bundesligi. Według Kickera stoper ma w niedzielę przejść testy medyczne i dołączyć do drużyny ze Stuttgartu.

Przeczytaj również: Dramat gwiazdy Borussii Dortmund, wyjazd na mundial zagrożony

Komentarze