Niemiecka perełka wzbudza zainteresowanie gigantów

Florian Wirtz wrócił już do gry po zerwaniu więzadeł krzyżowych i znowu błyszczy na boiskach Bundesligi. To nie przechodzi bez uwagi europejskich gigantów.

Florian Wirtz
PressFocus Na zdjęciu: Florian Wirtz
  • Florian Wirtz to jeden z największych talentów na świecie
  • Pomocnik pomimo młodego wieku od kilku lat gra w Bundeslidze
  • Jego sytuację nieustannie śledzą europejscy potentaci

Florian Wirtz zrobi krok naprzód? Giganci napierają

Jak dowiedział się Fabrizio Romano, Florian Wirtz może przebierać w ofertach. Zainteresowane zakontraktowaniem 19-letniego pomocnika są bowiem takie kluby jak między innymi hiszpańskie FC Barcelona i Real Madryt oraz angielski Liverpool, a wcześniej mówiło się, że w kierunku zdolnego piłkarza zerka także rodzimy Bayern Monachium.

Czterokrotny reprezentant Niemiec ma jednak pozostać w Bayerze Leverkusen do końca sezonu 2023/2024, a przynajmniej taką nadzieję mają włodarze Aptekarzy. Playmaker niedawno wrócił po poważnej kontuzji, ale już jest w pełni sił i znów zachwyca na murawach Bundesligi.

Florian Wirtz uchodzi za jeden z największych talentów na świecie. Ofensywny pomocnik do akademii Bayeru Leverkusen przeniósł się w 2020 roku ze szkółki FC Koeln.

19-latek w 13 meczach obecnej kampanii strzelił 2 bramki i dołożył do tego dorobku również 6 asyst. Portal “Transfermarkt” wycenia go na 70 milionów euro.

Komentarze