Finanse (główną) kością niezgody w sprawie transferu Rabiota

Adrien Rabiot
fot. PressFocus Na zdjęciu: Adrien Rabiot

Adrien Rabiot to zawodnik, który od dobrych kilku dni intensywnie jest łączony z transferem do Man Utd. Nowe wieści na temat Francuza pojawiły się na stronie internetowej GianlucaDiMarzio.com.

  • Adrien Rabiot to jeden z tych zawodników, który nie znajduje się w planach Massimiliano Allegriego w Juventusie
  • Nie milkną doniesienia na temat zmiany klubu przez Francuza
  • Strona internetowa GianlucadiMarzio.com daje do zrozumienia, że transakcja jest bardzo trudna do sfinalizowania

Trwają negocjacje w sprawie przyszłości Rabiota

Adrien Rabiot trafił do Juventusu na zasadzie wolnego transferu. Reprezentant Francji nigdy jednak tak naprawdę nie spełnił pokładanych w nim nadziei. W związku z tym piłkarz jest jednym z tych, któremu władze Starej Damy dają wolną rękę w poszukiwaniu klubu.

Rabiot w ostatnim czasie był łączony z przeprowadzką do Man Utd. Wydawało się, że kwestią czasu jest, kiedy zawodnik zamieni Serie A na Premier League. Strona internetowa GianlucaDiMarzio.com informuje jednak, że transakcja może ostatecznie nie dojść do skutku, bo zawodnik ma duże wymagania finansowe.

Zobacz także:

Rabiot niechętnie też pochodzi do tematu zmiany pracodawcy ze względu na to, że ekipa z Old Trafford nie będzie w sezonie 2022/2023 grać w Lidze Mistrzów. Tym samym Rabiot nie będzie miał okazji grać w najważniejszych klubowych rozgrywkach w Europie w przypadku ewentualnej zmiany klubu.

27-latek to środkowy pomocnik, który w lidze włoskiej wystąpił łącznie w 94 meczach, notując w nich pięć trafień i sześć asyst. Aktualna umowa Rabiota z Juventusem obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Jednocześnie klub z Turynu tego lata ma jedną z ostatnich okazji, aby zarobić na sprzedaży zawodnika. Rynkowa wartość Francuza to 17 milionów euro.

Czytaj więcej: Man United i Juventus negocjują. Znane oczekiwania Rabiota

Komentarze