Media: FIFA podjęła decyzję ws. transferu Barcelony

Julian Araujo
PressFocus Na zdjęciu: Julian Araujo

Według Rogera Torello z Mundo Deportivo, FIFA nie zezwoliła na transfer Juliana Araujo z LA Galaxy do Barcelony po tym, jak Katalończycy spóźnili się ze złożeniem dokumentów w ostatnim dniu okienka transferowego.

  • FIFA nie wyraziła zgody na transfer Araujo
  • Barcelona spóźniła się z przesłaniem dokumentów
  • Araujo miał zastąpić na Camp Nou Bellerina

Araujo nie trafi do Barcelony

FC Barcelona podjęła decyzję o transferze last minute meksykańskiego prawego obrońcy w ostatnim dniu zimowego okienka transferowego. Katalończykom udało się osiągnąć porozumienie z Los Angeles Galaxy w sprawie pozyskania Juliana Araujo za kwotę czterech milionów euro.

Blaugrana uzgodniła również warunki indywidualnego kontraktu z 21-letnim zawodnikiem, ale spóźniła się z terminem złożenia wymaganych dokumentów o zaledwie 18 sekund.

W rezultacie transfer Araujo do Barcelony został wstrzymany, a klub zwrócił się do FIFA o rozwiązanie tej sprawy. Zarówno Barca, jak i Los Angeles Galaxy miały nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcie, ale według informacji przekazywanych przez Rogera Torello z Mundo Deportivo, FIFA nie zezwoliła na ten ruch.

FIFA uznała, że pozyskanie meksykańskiego obrońcy nie zostało zakończone zgodnie z obowiązującymi przepisami, co oznacza, że 21-latek nie przejdzie do Barcelony.

Katalończycy mieli nadzieję, że Araujo zastąpi Hectora Bellerina, który rozstał się z ekipą Xaviego w ostatnich godzinach styczniowego okienka. Na razie nie wiadomo, czy Barcelona ponownie zdecyduje się pozyskać Meksykanina latem.

Zobacz również: Xavi o rywalizacji z Man Utd: nie mieliśmy szczęścia

Komentarze