FC Liverpool włącza się do walki o utalentowanego obrońcę. Duże grono rywali

Valentin Barco jest jednym z najbardziej pożądanych młodych piłkarzy na rynku transferowym. FC Liverpool postanowił stanąć do walki o jego podpis na kontrakcie.

Valentin Barco
Obserwuj nas w
IMAGO / Pressinphoto / Santiago Joel Abdala Na zdjęciu: Valentin Barco
  • FC Liverpool interesuje się Valentinem Barco
  • Argentyński obrońca występuje aktualnie w Boca Juniors
  • W wyścigu o podpis piłkarza uczestniczy kilka dużych klubów

Kluby Premier League walczą o Valentina Barco

FC Liverpool obrał za cel sprowadzenie na Anfield Road utalentowanego obrońcy. Valentin Barco trafił do notesu skautów “The Reds” już jakiś czas temu. Zawodnik Boca Juniors uchodzi w Ameryce Południowej za duży talent, a jego sprowadzeniem zainteresowanych jest wiele klubów. Jakiś czas temu dziennikarz Martin Liberman informował, że Argentyńczyk ma już ustne porozumienie z Manchesterem City. Plotki okazały się jednak nieprawdziwe, a walka o transfer 19-letniego piłkarza rozkręca się na całego. Jego nazwisko przewija się w kontekście Chelsea Londyn, Newcastle United czy wcześniej wspomnianego Manchesteru.

Gdyby Barco trafił do drużyny Jurgena Kloppa, to przyszłoby mu rywalizować o miejsce w składzie z Andy Robertsonem oraz obrońca Kostasem Tsimikasem, który niedawno parafował nową umowę. Młody obrońca od 2014 roku związany jest z aktualnym klubem. W barwach pierwszego zespołu rozegrał jak dotąd 33 mecze. Jego kontrakt wygasa w grudniu przyszłego roku. Dla Boca Juniors sprzedaż swojego wychowanka w styczniu będzie ostatnią okazją, aby zarobić jakiekolwiek pieniądze. Pół roku przed zakończeniem obecnej umowy 19-latek będzie mógł negocjować z innymi klubami, nie pytając o zgodę swojej macierzystej drużyny.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze