FC Barcelona tworzy listę sprzedażową, czterech graczy na wylocie

FC Barcelona latem przeprowadzi pewne wzmocnienia, ale uszczupli także kadrę o zbędne nazwiska. Tworzy się już lista transferowa, na którą trafią Eric Garcia, Pablo Torre, Ansu Fati i Ferran Torres.

FC Barcelona
fot. PressFocus Na zdjęciu: FC Barcelona
  • FC Barcelona rozstanie się z niechcianymi zawodnikami
  • Na liście sprzedażowej znajdą się Ansu Fati i Ferran Torres
  • Duma Katalonii potrzebuje funduszy na przeprowadzenie wzmocnień

FC Barcelona przekonana do rozstania z Fatim?

Sytuacja finansowa FC Barcelony wymaga sprzedania kilku zawodników, tak aby zarobić pieniądze na planowane wzmocnienia. Joan Laporta otwarcie przyznaje, że latem Duma Katalonii powinna pozyskać nowego środkowego obrońcę, bocznego obrońcę oraz napastnika do rywalizacji z Robertem Lewandowskim.

W gabinetach Blaugrany tworzy się więc lista piłkarzy, którzy latem opuszczą Camp Nou. Na ten moment znajdują się na niej cztery nazwiska – Eric Garcia, Pablo Torre, Ansu Fati i Ferran Torres.

W przypadku Torre chodzi o wypożyczenie. FC Barcelona widzi w nim spory potencjał, jednak w obecnej sytuacji nie ma on szans na regularną grę, więc powinien złapać nieco doświadczenia w innym klubie.

Garcia nie sprawdził się na najwyższym poziomie, dlatego aktualnie w hierarchii stoperów znajduje się nawet za Marcosem Alonso, czyli nominalnym lewym obrońcą. Duma Katalonii dogrywa transfer Inigo Martineza, co będzie jednoznaczne z odejściem 22-latka.

Władze klubu wciąż głowią się w sprawie przyszłości Fatiego i Torresa. Obaj są uważani za bardzo utalentowanych, a główny powód rozstania wynikać będzie z przyczyn finansowych. Zarówno jeden, jak i drugi mają sporą wartość rynkową i cieszą się dużym zainteresowaniem, więc powinni zagwarantować Dumie Katalonii znaczący zastrzyk gotówki.

W obozie Dumy Katalonii nie brakuje obaw, że Fati jest odpuszczany zbyt szybko. 20-latek zdążył już udowodnić, że drzemie w nim ogromny potencjał.

Zobacz również: Ronaldo: być może liga saudyjska stanie się czwartą lub piątą na całym świecie

Komentarze