Oficjalnie: Eriksen wybrał nowy klub!

Christian Eriksen
PressFocus Na zdjęciu: Christian Eriksen

Christian Eriksen podpisał trzyletni kontrakt z Manchesterem United. Pomocnik spędził ostatnie pół roku w Brentfordzie, gdzie udowodnił, że wciąż może rywalizować na wysokim poziomie.

  • Christian Eriksen wybrał nowy klub. Zdecydował się na związanie się z Manchesterem United
  • Duńczyk podpisał trzyletni kontrakt
  • Pomocnik spędził ostatnie pół roku w Brentfordzie po tym, jak doznał ataku serca podczas Euro 2021 i jego kariera zawisła na włosku

Eriksen Czerwonym Diabłem!

Niesamowitą drogę przeszedł Christian Eriksen podczas ostatniego roku. Pomocnik doznał ataku serca podczas pierwszego spotkania swojej reprezentacji podczas Euro 2021. Jego kariera zawisła na włosku. Władze włoskiej ligi zabroniły mu grać z rozrusznikiem, a zatem Inter Mediolan rozwiązał z nim kontrakt. Przez pół roku Duńczyk trenował, aż przekonał do siebie Brentford. Pszczoły podpisały z nim sześciomiesięczny kontrakt. W jego trakcie Eriksen udowodnił, że wciąż może rywalizować na najwyższym poziomie. Pomógł drużynie się utrzymać i wrócił do gry w reprezentacji Danii.

Po zakończeniu sezonu 30-latek musiał podjąć decyzję o swojej przyszłości. Zainteresowanie wyrażało nim wiele klubów Premier League, z Brentfordem na czele. Ostatecznie Duńczyk zdecydował się związać z Manchesterem United.

Manchester United to wyjątkowy klub. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy. Ten Hag to fantastyczny trener. Rozmawiałem z nim, jestem podekscytowany na myśl o przyszłości – powiedział po podpisaniu trzyletniej umowy.

30-latek to trzecie wzmocnienie Czerwonych Diabłów po zakontraktowaniu Tyrella Malacii oraz Lisandro Martineza.

Eriksen w minionym sezonie rozegrał 11 spotkań dla Brentfordu. Zanotował w nich gola i cztery asysty.

Czytaj więcej: Transfer Lewego o krok. Tylko jeden możliwy kierunek.

Komentarze