Transfer Lewego o krok. Tylko jeden możliwy kierunek

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Liczne doniesienia potwierdzają, że przenosiny Roberta Lewandowskiego do Barcelony to już wyłącznie kwestia czasu. Chelsea oraz Paris Saint-Germain otrzymały informację, że nie mają co liczyć na zakontraktowanie najskuteczniejszego napastnika ostatnich lat.

  • Bayern Monachium pogodził się z odejściem Roberta Lewandowskiego. Polak podpisze trzyletni kontrakt z Barceloną
  • W Bawarii przygotowują się do sobotniej prezentacji drużyny. Możliwe, że do przenosin dojdzie jeszcze przed tym wydarzeniem
  • Chelsea oraz PSG dowiedziały się, że nie mają szans na dołączenie do stołu. Dla 33-latka liczy się tylko umowa z Dumą Katalonii

Lewandowski nie dla Chelsea i PSG. Transfer coraz bliżej

Coraz więcej źródeł przekonuje, że przenosiny Roberta Lewandowskiego do Barcelony to już wyłącznie kwestia czasu. I to nie mierzonego w tygodniach, a raczej dniach lub godzinach.

Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl donosi, że Duma Katalonii i Bayern Monachium odnotowały przełom w negocjacjach. Bawarczycy najchętniej domknęliby transakcję jeszcze przed sobotnią prezentacją drużyny. Obecność (lub nieobecność) Lewandowskiego byłaby bowiem problematyczna pod względem PR-owym.

33-latek, który od początku zgrupowania Die Roten spóźniał się na treningi, skupia się już jedynie na Blaugranie. Celem Xaviego Hernandeza jest jak najszybsze podpisanie kontraktu, by polska gwiazda wyruszyła wraz z  drużyną na tournee po Stanach Zjednoczonych.

Jednocześnie Fabrizio Romano pozbawił złudzeń kibiców Chelsea i Paris Saint-Germain. Oba kluby nie mają szans na “przejęcie” kapitana Biało-czerwonych. Pod względem indywidualnego kontraktu dogadał się on z Barceloną już cztery miesiące temu. Podpisze z nią trzyletnią umowę.

Lewandowski w minionym sezonie ponownie błyszczał formą strzelecką. Rozegrał 46 meczów w klubie, w których strzelił aż 50 bramek.

Czytaj więcej: Lewandowski z kolejnym niewielkim spóźnieniem na trening Bayernu, w tle przełom w sprawie transferu.

Komentarze