Olympique Lyon wypożyczył mistrza Europy

Emerson Palmieri
Emerson Palmieri PressFocus

Chelsea poinformowała o wypożyczeniu swojego zawodnika, Emersona Palmieriego, do Olympique’u Lyon. Francuski zespół od kilku tygodni zabiegał o świeżo upieczonego mistrza Europy.

  • Emerson Palmieri spędzi najbliższy sezon w Olympique’u Lyon
  • Mistrz Europy przegrywał rywalizację z Marcosem Alonso w Chelsea, więc chce poszukać minut gdzie indziej

Emerson Palmieri zawodnikiem Olympique’u Lyon!

Chelsea poinformowała, że Emerson Palmieri spędzi najbliższy sezon w Olympique’u Lyon. Dyrektor sportowy OL, Juninho, od kilku tygodni zapowiadał transfer lewego obrońcy i ostatecznie dopiął swego. Mistrz Europy z reprezentacją Włoch został wypożyczony, ale nie wiadomo, czy Les Gones zagwarantowali sobie opcję wykupu defensora po zakończeniu sezonu.

Dla Emersona miniony sezon był niezwykle obfity w trofea, choć nie odgrywał kluczowej roli w ich zdobyciu. W trakcie całej kampanii rozegrał zaledwie piętnaście spotkań w barwach Chelsea, z czego większość w pucharach. Jego najlepszym momentem było zdobycie bramki przeciwko Atletico Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów, po którą ostatecznie The Blues sięgnęli.

Pomimo niewielu okazji do gry w klubie, Emerson dostał powołanie na Euro 2020. Rozpoczął turniej jako rezerwowy dla Leonardo Spinazzoli, ale kontuzja defensora Romy sprawiła, że nowy zawodnik Olympique’u Lyon wystąpił we wszystkich meczach od ćwierćfinału wzwyż.

27-latek trafił na Stamford Bridge w styczniu 2018 roku za 20 milionów euro. Łącznie dla Chelsea rozegrał 71 spotkań, w których zanotował dwa gole i pięć asyst.

Zobacz również: Inter rezygnuje z Zapaty; chce reprezentanta Francji.

Komentarze